Narty z dzieckiem w Szyrku

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz ferie zimowe stanowią idealną okazję ku temu, by odwiedzić takie miejscowości, jak Szczyrk. Narty z dziećmi mogą natomiast być idealną atrakcją dla całych rodzin, o czym przekonują się każdego roku tysiące turystów nie tylko z Polski. Mając do dyspozycji szereg stoków narciarskich – zarówno dla początkujących, jak i znacznie bardziej zaawansowanych miłośników szusowania po śniegu – kolejne dnie spędzane w Szczyrku upływają wszystkim wyjątkowo szybko. Do jego odwiedzenia zachęcają jednak także inne atrakcje oraz doskonale dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających gości hotele, pensjonaty i innego rodzaju obiekty gwarantujące zakwaterowanie i wyżywienie na najwyższym poziomie. Zapewniamy, że pobyt w nich okaże się wielką przyjemnością niezależnie od tego, ile lat mają Twoje dzieci. Pokoje przeznaczone dla tych najmłodszych oraz nieco starszych sprawią, że każdy będzie czuł się w pełni komfortowo.

Krajobraz Szczyrku

Górskie atrakcje czekają na Ciebie!

Jazda na nartach to forma aktywności fizycznej uwielbiana w równym stopniu przez dorosłych oraz dzieci. O tym, że szczególnie młodzież należy w sposób szczególny zachęcać do uprawiania sportu, świadczą coraz mniej optymistyczne dane na temat ogólnej sprawności uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Nie dziwi więc fakt, że kolejni rodzice poszukują skutecznego sposobu na udowodnienie swoim pociechom, że szusowanie po stoku przykrytym grubą warstwą śniegu może być tak samo (a nawet znacznie bardziej) atrakcyjne niż pokonywanie kolejnych poziomów w grze komputerowej. Warto więc w czasie ferii odwiedzać regularnie miejscowości wypoczynkowe, takie jak choćby Szczyrk. Wyciągi dla dzieci zapewnią im niezapomniane atrakcje przez cały czas pobytu, wpływając jednocześnie korzystnie na ich zdrowie i przyczyniając się do prawidłowego rozwoju dziewcząt oraz chłopców, którzy dotychczas starali się unikać uczestniczenia w lekcjach wychowania fizycznego.

Stoki dla dzieci w Szczyrku idealne do jazdy na nartach

Jest wiele powodów zachęcających ku temu, aby przynajmniej raz w życiu odwiedzić Szczyrk. Stoki dla dzieci stanowią jeden z nich. Możliwość oddawania się na nich białemu szaleństwu sprawia, że co roku do opisywanego miasta turystyczno-wypoczynkowego w województwie śląskim przybywa coraz więcej młodych miłośników jazdy na nartach i snowboardzie, by doskonalić własne umiejętności. Bardzo istotne jest, aby dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych sportach, dlatego, gdy tylko najdzie moment, w którym będą na tyle samodzielne, aby spróbować swoich sił na stoku, polecamy udanie się z nimi właśnie do Szczyrku. Pod opieką profesjonalnych instruktorów najmłodsi mogą w spokoju uczyć się podstaw szusowania po śniegu. Bardziej zaawansowani narciarze oraz snowboardziści stają natomiast przed szansą wykonywania rozmaitych akrobacji. A wszystko to w zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody, która w Szczyrku zawsze prezentuje się wyjątkowo korzystnie.

dziecko na nartach w Szczyrku

Gdzie zakwaterować się w Szczyrku?

Nadchodzą ferie zimowe lub święta Bożego Narodzenia, w związku z czym w Twojej głowie pojawia się myśl, by wraz z synem lub córką odwiedzić Szczyrk. Gdzie na narty z dzieckiem najlepiej jest się wybrać, przebywając w tej miejscowości? Możliwości jest wiele – zarówno takich, które zdołają spełnić oczekiwania dopiero stawiających swoje pierwsze kroki na stoku narciarzy, jak i tych ze znacznie większym doświadczeniem. Ciekawą propozycją dla przedstawicieli obu tych grup jest kompleks narciarski „Biały Krzyż”. Wśród korzystających z niego mniej lub bardziej regularnie osób stok ten uchodzi za szczególnie przyjazny miłośnikom białego szaleństwa. Wpływa na to w znacznej mierze również fakt, iż jazdy na nartach i snowboardzie uczą tam doskonale przygotowani do swojego zawodu instruktorzy, którym nie brakuje nie tylko doświadczenia i umiejętności pracy z dziećmi, ale też dużych pokładów cierpliwości. Dzięki temu każdy maluch znacznie chętniej decyduje się spróbować swoich sił na stoku, nie obawiając się przy tym upadków, które zdarzają się przecież każdemu – również profesjonalistom.

dziewczynka na nartach w Szczyrku

Inne atrakcje dla dzieci

Stoki dla dzieci w Szczyrku stanowią co prawda główną, ale na pewno niejedyną atrakcję dla najmłodszych zwolenników spędzania wolnego czasu w polskich górach. Wśród innych, wartych odwiedzenia placówek, położonych niedaleko opisywanej miejscowości, wymienić trzeba m.in. skocznię narciarską im. Adama Małysza, zlokalizowaną w rodzinnym mieście jednego z najwybitniejszych sportowców w historii Polski, Wiśle. Będąc rodzicami kilkuletnich chłopców i dziewczynek, zdecydowanie warto skorzystać z Kanapowej Kolei Linowej w Szczyrku, która umożliwia dotarcie na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Każdy maluch bez wątpienia zechce także wziąć udział w kuligu. Atrakcja ta organizowana jest bardzo często, a każdy, kto miał okazję jej zaznać, przyznaje, że zdecydowanie warto było spędzić około godziny na sankach ciągniętych przez konie, by po dotarciu do mety biesiadować, zajadając się tradycyjnymi przysmakami - kiełbasą zbójnicką oraz kromką chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Na narty z dziećmi tylko do Szczyrku

Duża popularność Szczyrku jako miejscowości o charakterze rekreacyjno-turystycznym sprawia, że pobyt w jednym z tamtejszych hoteli czy pensjonatów warto rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Tylko wtedy można być pewnym, że po przybyciu w góry rodzice wraz ze swoimi dziećmi będą mogli od razu wypocząć po wyczerpującej podróży. Jeśli zaś chodzi o najchętniej wybierane przez turystów obiekty oferujące nocleg i wyżywienie, jednym z nich jest Hotel META Resort & Vine Spa. Jak sama jego nazwa wskazuje, goście zatrzymujący się w nim mogą liczyć nie tylko na uzyskanie odpowiadających swoim potrzebom pod względem wielkości pokoi, ale też skorzystać z licznych zabiegów upiększających, co stanowi zachętę do odwiedzenia miasta Szczyrk. Na narty z dziećmi można udać się przed lub po skorzystaniu z atrakcji zapewnianych przez Hotel META Resort & Vine SPA. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim organizowane w weekendy dyskoteki, różne rodzaje saun (w tym ziołowa i sucha), czy też pokój zabaw, w którym czekają m.in. konsole do gier.

Miejsca, w których warto się zatrzymać

Poza krótko scharakteryzowanym wyżej Hotelem META Resort & Vine Spa w Szczyrku funkcjonuje także wiele innych, podobnych do niego, obiektów, z pobytu w których każdy turysta na pewno będzie zadowolony. Szczególnie godne uwagi wydają się takie miejsca, jak: Górska Legenda, U Wielickich czy Apartamenty Złoty Widok. Każdy z tych hoteli jest w stanie zatrzymującym się w nich gościom zaproponować mnóstwo udogodnień, które spowodują, że wyjazd do Szczyrku na narty z dziećmi, nawet tymi najmniejszymi, bez wątpienia okaże się doskonałą formą spędzenia urlopu, świąt Bożego Narodzenia czy ferii zimowych. Zdecydowanie należy mieć ten fakt na uwadze, poszukując miejscowości położonej w górach, którą warto odwiedzić ze swoimi pociechami.

Podobne artykuły

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem