Boże narodzenie z dziećmi 2019

Boże Narodzenie w górach z dziećmi to coraz częściej wybierany przez kolejne polskie rodziny sposób spędzania zimowych świąt. Atrakcje oferowane przez hotele, kurorty i parki rozrywki stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego biesiadowania przy stole w gronie najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Jak powszechnie wiadomo, taka forma przeżywania świąt bywa szczególnie uciążliwa dla najmłodszych, którzy w większości przypadków traktują wielogodzinne przesiadywanie za suto zastawionym specjalnymi potrawami stołem jako mało atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Głównie z tego powodu ośrodki wypoczynkowe z całego kraju prześcigają się w umieszczeniu w swoich ofertach jak największej liczby atrakcji, będących w stanie skraść serce każdego dziecka, ale też i jego rodziców. Jeżeli więc zastanawiasz się, gdzie najlepiej spędzić Boże Narodzenie z dziećmi, sprawdź co możemy Ci zaproponować.

dziewczynka z prezentami

Gdzie spędzić święta z dziećmi?

Użytkownikom naszej strony internetowej w znacznym stopniu ułatwiamy znalezienie odpowiedzi na pytanie: gdzie spędzić święta z dziećmi? Większość polskich rodzin decyduje się wybrać sprawdzone rozwiązanie, którym jest kilkudniowy pobyt w jednym z ośrodków wypoczynkowych, położonych w górach. Zima to czas szczególnie skłaniający do ich odwiedzenia ze względu na dużą ilość spadającego na południu kraju (i uwielbianego przez dzieci) śniegu. W innych regionach Polski coraz trudniej jest nacieszyć się nim, ponieważ w ostatnich latach najmroźniejsza z pór roku paradoksalnie bywa nad wyraz łaskawa. Jeżeli więc wraz ze swoimi pociechami nie wyobrażasz sobie spędzenia ostatnich dni w roku bez białego puchu dookoła, polecamy odwiedzenie takich miejsc, jak: Willa Stareczka (Wisła), Willa Tatry (Kościelisko) czy Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort (Beskidy), w których Boże Narodzenie z dziećmi spędzają nie tylko polskie, ale też rodziny z zagranicy.

chłopczyk przebrany za elfa

Moc atrakcji czeka na dzieci w polskich górach

Wspomniane wyżej kurorty górskie zapewniają wyjątkową moc atrakcji zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wśród nich wymienić należy m.in. możliwość korzystania z krytych basenów, siłowni, dyskotek, zabiegów SPA, huśtawek, zjeżdżalni, torów przeszkód, a także pokojów bawialnianych. Te ostatnie sprawdzają się znakomicie w sytuacji, gdy rodzice chcą spędzić odrobinę czasu jedynie we dwoje, nie musząc jednocześnie obawiać się zajęcia dla swoich pociech. Spędzanie świąt Bożego Narodzenia z dziećmi w górach nie oznacza oczywiście, że czas ten upływa wyłącznie na coraz bardziej wciągających zabawach. Osoby ceniące sobie polską tradycję mogą uczestniczyć w uroczystych kolacjach wigilijnych, organizowanych przez poszczególne ośrodki. Po skosztowaniu pysznych potraw na pewno warto postarać się szybko zgubić zbędne kalorie, w czym pomocne okazują się długie spacery na świeżym powietrzu, w których czasie nie sposób nie zachwycić się widokami niespotykanymi nigdzie indziej.

Boże Narodzenie nad morzem? Dlaczego nie!

Wydawać by się mogło, że po zakończeniu sezonu letniego nadmorskie kurorty świecą pustkami, a ich właściciele z utęsknieniem oczekują nadejścia kolejnych wakacji. Do niedawna w większości przypadków rzeczywiście sytuacja wyglądała w taki właśnie sposób, lecz od pewnego czasu kolejne ośrodki wypoczynkowe z miejscowości ulokowanych w okolicach Bałtyku postanowiły skonstruować swoją ofertę w taki sposób, by turyści z całej Europy chcieli odwiedzać je również zimą. Jeżeli więc zastanawiasz, gdzie na święta w Polsce możesz udać się wraz ze swoimi dziećmi, poszukując czegoś innego niż atrakcji oferowanych przez górskie hotele, polecamy miejscowości z północnej części kraju, a wśród nich m.in. Kołobrzeg. To właśnie w nim znajduje się bowiem Hotel Aquarius SPA, który swoim gościom jest w stanie zagwarantować spędzenie świąt Bożego Narodzenia w sposób szczególny. Pomocne w tym okażą się bez wątpienia m.in. bogaty w dania z całego świata bufet kolacyjny z live-cooking, liczne programy animacyjne dla dzieci, dyskoteki dla dorosłych w Aquarius CLUB & Lounge czy zabiegi kosmetyczne twarzy oraz innych partii ciała.


Kołobrzeg czeka na turystów także zimą

Kołobrzeski Hotel Aquarius SPA cieszy się szczególnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób, które w czasie trwania Bożego Narodzenia chcą nie tylko zaczerpnąć pożądanego relaksu, ale też jednocześnie poczuć klimat tradycyjnego świętowania w szerokim gronie osób. Dlatego co roku w opisywanym hotelu organizowana jest kolacja wigilijna dla wszystkich jego gości, połączona ze wspólnym kolędowaniem. Poza spędzaniem czasu przy stole można oczekiwać również odwiedzin Świętego Mikołaja, który nigdy nie zawodzi wyczekujących go z niecierpliwością maluchów, a także możliwości uczestniczenia w Pasterce odprawianej w kołobrzeskiej Bazylice, przetransportowanie do której (bezpłatne) zapewnia swoim gościom hotel, wykorzystując w tym celu nowoczesny wieloosobowy autokar. Jak zatem widać, w Hotelu Aquarius SPA każdy znajdzie coś dla własnego ducha i ciała niezależnie od swojego wieku, co czyni charakteryzowany ośrodek jednym z najpopularniejszych obecnie na mapie Polski w czasie trwania każdej z pór roku i wybieranym na spędzenie Bożego Narodzenia z dziećmi.

Gdzie na święta w Polsce? Opcji jest wiele

Górskie oraz nadmorskie kurorty wypoczynkowe wydaje się szczególnie atrakcyjnymi miejscami, w których można miło spędzić Boże Narodzenie z dziećmi, ale gdyby komuś przeszkadzały duże liczby kilometrów do przebycia w celu znalezienia się w jednym ze wspomnianych wcześniej ośrodków, polecamy także miejsca położone bliżej centralnej części Polski. W Łodzi na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Hotel Magellan, w którym organizowane są nie tylko święta Bożego Narodzenia, ale też m.in. zielone szkoły, imprezy plenerowe czy komunie święte. Na terenie Wielkopolski, w Skorzęcinie, funkcjonuje natomiast słynny Hotel Biały, który także skutecznie przyciąga wciąż nowych gości wraz z ich pociechami, by w czasie trwania świąt Bożego Narodzenia udostępnić im całą paletę atrakcji, na czele z jacuzzi, zabiegami SPA oraz sauną. Nie dziwi zatem fakt, że zwłaszcza młodzi ludzie decydują się porzucić przedświąteczne bieganie po sklepach, przygotowywanie wigilijnych potraw i sprzątanie swoich mieszkań na rzecz kilkudniowego błogiego lenistwa.

Spędź wyjątkowe Boże Narodzenie z dziećmi

Korzystając ze strony gufik.pl, by dowiedzieć się, gdzie na święta w Polsce wraz z dziećmi zdecydowanie warto się udać, polecamy wszystkim pamiętać o tym, że przedstawiamy oferty jedynie starannie wyselekcjonowanych ośrodków. Oznacza to, że pobyt w nich obfituje nie tylko w różnego atrakcje dla dzieci i dorosłych, ale też wiąże się z całkowitym bezpieczeństwem. Różnorodność menu oferowanych w restauracjach opisywanych na naszej stronie hoteli opieka lekarska czy standard pokoi nie pozostawiają absolutnie nic do życzenia, co stanowi najlepszą rekomendację dla właścicieli placówek, których charakterystykę przedstawiamy. Radzimy jednocześnie pamiętać o tym, że należy odpowiednio wcześniej skontaktować się z wybranym hotelem czy kurortem, by bez problemu zarezerwować w nim miejsce dla całej rodziny, a następnie spędzić wyjątkowe Boże Narodzenie z dziećmi w pięknej scenerii.

dziewczynka z misiem w trakcie bożego narodzenia

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem