Ferie na mazurach z dziećmi

Ferie na Mazurach z dziećmi to wspaniały pomysł na wspólne spędzanie czasu w ciekawy sposób. Zimą Mazury są tak samo atrakcyjne, jak w każdą inną porę roku. Region daje bardzo duże możliwości do aktywnego wypoczynku. Znajdziesz tu całą masę atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i najmniejszych pociech. Walory tego miejsca zostaną docenione przez miłośników narciarstwa, snowboardu, pieszych wędrówek i innych form aktywności. Mazury znane są ze swojej pięknej przyrody, jezior oraz rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Znajdziesz tam wiele interesujących atrakcji dla dzieci, przede wszystkim związanych z naturą, która jest największym skarbem tego miejsca. Mazury zimą z dziećmi mogą stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnego wyjazdu w góry. Z pewnością będzie tam więcej ciszy i spokoju niż w dużych, górskich ośrodkach. Wrażenia mogą być jednak niezapomniane.

Mazury zimą

Mazury doskonałym miejscem dla narciarstwa

Nie zawsze, by zaznać zimowego szaleństwa na stokach, trzeba wybrać się w góry. Mazury dają duże możliwości do uprawiania tego sportu. Dużą popularnością cieszy się Piękna Góra w Gołdapi. Można tam znaleźć pięć wyciągów oraz dwa kilometry bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych o różnorodnym stopniu trudności. Dzięki temu rozrywce będą mogły oddać się zarówno osoby bardziej zaawansowane, jak i dzieci, dopiero rozpoczynające przygodę z narciarstwem. Podobny kompleks znajdziesz również w Mrągowie, gdzie znajdują się także szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu, pozwalająca zaopatrzyć się w cały niezbędny ekwipunek. Zróżnicowane ukształtowanie terenu na Mazurach stwarza również doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. To wspaniała przygoda oraz sposób na rodzinne spędzanie czasu. Dzieci mogą spędzić w aktywny sposób sporo czasu na świeżym powietrzu.

Dobry czas na ciekawe, zimowe aktywności

Rodzinne ferie zimowe na Mazurach to także możliwość przeżycia czegoś naprawdę wyjątkowego. Wybierając się w to miejsce, możesz spróbować zimowego spływu kajakowego. Mazurskie rzeki doskonale się do tego nadają, bowiem rzadko kiedy pokryte są lodem. Zimowy spływ gwarantuje przeżycie niesamowitych emocji. Wbrew pozorom nie jest to ciężkie wyzwanie, do którego należy przygotowywać się w specjalny sposób. Doskonale sprawdzi się komplet ciepłych i nieprzemakalnych ubrań. Można zabrać ze sobą również termos z gorącą herbatą.

Dla fanów większej dawki adrenaliny, dostępny jest też snowtubing. Jazda po śniegu na dmuchanych dętkach to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Twoje dzieci będą miały zagwarantowaną niesamowitą dawkę pozytywnych wrażeń.

dziewczynka na sankach

Czas na zwiedzenie

Mazury to również miejsce, w którym warto odwiedzić wiele interesujących i wartych uwagi miejsc. Region może pochwalić się bogatą kulturą, o czym może świadczyć Park Etnograficzny w Olsztynku. Skansen ma ponad 100 lat i umożliwia turystom podziwianie charakterystycznych dla regionu zabudowań wiejskich z różnych okresów. Dla Twoich dzieci będzie to z pewnością interesująca i pouczająca lekcja historii. Miłośnicy pięknych budowli również nie będą rozczarowani. Będąc w Giżycku możesz wybrać się na podziwianie zamku krzyżackiego. Dzieci będą również usatysfakcjonowane wizytą w Planetarium w Olsztynie. Dysponuje ono zaawansowanym sprzętem, który umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości projekcji. Przygotowane są również specjalne seanse edukacyjne dla najmłodszych.

Komfortowy pobyt na Mazurach

W trakcie pobytu na Mazurach warto zadbać również o komfortowe miejsce na nocleg. Nie będzie z tym większego problemu, bowiem w regionie znajduje się rozbudowana baza hotelowa. Obiekty są dobrze przystosowane do przyjmowania rodziców z dziećmi i posiadają odpowiednie udogodnienia. Warto zwrócić uwagę również na takie elementy, jak opieka animatorów lub możliwość korzystania z basenu hotelowego. Ferie na Mazurach w hotelu z basenem, dają możliwość przyjemnego i odprężającego spędzania czasu. Relaksujący basen przyda się z pewnością po całym dniu wrażeń.

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem