Wielkanoc z dzieckiem

Marzec i kwiecień to miesiące, w których przypadają – zależnie od danego roku – święta wielkanocne. Biorąc pod uwagę fakt, iż uczniowie już od Wielkiego Czwartku nie uczęszczają na zajęcia lekcyjne, a wielu dorosłych ma wówczas wolne w pracy, kolejne rodziny decydują się wykorzystać kilka wiosennych dni na błogi relaks. W związku z tym coraz więcej Polaków postanawia udać się wówczas na krótki urlop, by uciec od konieczności przedświątecznego sprzątania, kuchennej krzątaniny i wielogodzinnego tkwienia w sklepowych kolejkach, by pozyskać produkty niezbędne do wykonania okazjonalnych potraw. Wielkanoc nad morzem z dzieckiem stanowi jedną z wielu interesujących alternatyw dla spędzania świąt w tradycyjnej formie, czyli, jak ma to miejsce w Polsce, za stołem, przy którym zasiada zazwyczaj pokaźna liczba gości. Od pewnego czasu zwłaszcza młodzi ludzie starają się przeciwstawiać takiemu świętowaniu, chcąc czas wolny od pracy wykorzystać na spędzenie go ze swoimi pociechami, zapewniając im (i przy okazji sobie) wspaniałe atrakcje w najlepszych ośrodkach wypoczynkowych z różnych części kraju.

Wielkanoc z dzieckiem

Wielkanoc nad morzem z dzieckiem alternatywą dla tradycyjnego biesiadowania za stołem

Spędzenie Wielkanocy nad morzem z dzieckiem jest ciekawą formą wypoczynku ze względu na fakt, iż wiosną miejscowości znajdujące się nad Bałtykiem są zdecydowanie mniej zatłoczone niż w czasie trwania wakacji. Osoby ceniące sobie nade wszystko spokój będą więc w pełni usatysfakcjonowane z możliwości spacerowania wzdłuż plaży wraz ze swoimi pociechami w warunkach, które pozwolą maksymalnie się zrelaksować. Do odwiedzenia jednego z nadmorskich ośrodków wypoczynkowych w marcu bądź kwietniu zachęca również panująca wówczas w Polsce pogoda. Na ogół warunki atmosferyczne w czasie trwania Wielkanocy są na tyle korzystne, że nawet wielogodzinne przebywanie na świeżym powietrzu stanowi wielką przyjemność. Nawet jeśli słońce nie jest wiosną równie gorące, jak latem, jego promienie są w stanie skutecznie poprawić humor. Z kolei budząca się po zimie do życia natura pozwala zaobserwować zjawiska, których nie uświadczymy w żadnej z pozostałych pór roku.

Nie wiesz, jak spędzić Wielkanoc 2020? Agroturystyka przypadnie Ci do gustu

Wiele osób już ze znacznym wyprzedzeniem zaczyna poszukiwać najlepszego sposobu na to, jak spędzić Wielkanoc 2020. Agroturystyka na pewno zainteresuje wszystkich tych, którzy poszukują niecodziennych, malowniczych miejsc, dających możliwość pełnego relaksu i oderwania się od rzeczywistości. Możliwość przeżycia kilku wiosennych dni w tego typu miejscu wypoczynkowym bez wątpienia docenią również dzieci, zwłaszcza mieszkające na co dzień w dużych miastach. Większość z nich zwierzęta gospodarskie (takie, jak choćby koń) ma okazję obserwować jedynie na ekranie telewizora lub w Internecie. Dlatego dobrym pomysłem jest umożliwienie maluchom obcowania z nimi, co pozwoli im nabyć nowe doświadczenie i poznać świat inny niż ten, w którym żyją na co dzień. Dorośli natomiast mogą odbywać długie spacery po malowniczych okolicach, nadrabiać zaległości w lekturach, leżakując w cieniu wielkich owocowych drzew, a także wypoczywać na wiele innych sposobów, zapominając tym samym choć na chwilę o swoich codziennych troskach.

dziewczynka podczas wielkanocy

Wielkanoc z rodziną. Postaw na agroturystykę

Chcąc spędzić Wielkanoc z dzieckiem, wielu rodziców zastanawia się, która z miejscowości zdoła w największym stopniu spełnić ich oczekiwania. Jedną z oferowanych przez nas propozycji na spędzenie świąt w rodzinnym gronie jest ośrodek agroturystyczny „Ostrów Kierwiński”, znajdujący się, jak sama nazwa wskazuje, w Kierwinach. Cisza, spokój i piękne widoki to tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają na gości w każdym wieku. Szczególnie najmłodsi jednak będą zachwyceni pobytem w ośrodku, który oferuje im m.in. kącik gier, plac zabaw, świetlicę oraz zajęcia organizowane przez doświadczonych (i bardzo pomysłowych zarazem) animatorów. Miłośnicy zwierząt docenią natomiast możliwość obcowania z niespotykanymi w miastach kozami, kaczkami czy kurami, których obecność pozwala przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i wakacje spędzane u dziadków na wsi. Przebywające w pobliskiej hodowli sarny, możliwe do obserwowania przez lornetki, także na pewno wzbudzą zainteresowanie wszystkich sympatyków fauny charakterystycznej dla wiejskich obszarów.

Agroturystyka coraz bardziej popularna wśród Polaków

Szybko upływający czas sprawia, że kolejne rodziny zastanawiają się nad najlepszym spędzeniem wolnego czasu, z którym wiąże się Wielkanoc 2020. Agroturystyka jest jedną z wielu opcji branych pod uwagę przez tysiące Polaków, co powoduje, że należy odpowiednio wcześniej zarezerwować pobyt swojej rodziny w wybranym wcześniej ośrodku wypoczynkowym. Gdy już natomiast uda się tego dokonać, nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na nadejście świąt, aby przeżyć je w sposób szczególnie popularny w krajach zachodnich, w których miliony ludzi pragnie wykorzystać upragniony czas wolny jak najbliżej natury i w gronie najważniejszych dla nich osób.

chlopiec zbierający pisanki

Góry wiosną także są piękne

Decydując się spędzić Wielkanoc w górach z dzieckiem, zdecydowanie warto odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne „U Grzegorza”, będące urokliwym miejscem, położonym u podnóża gór Beskidu Sądeckiego. Bliskość lasów oraz rzeki Muszynki stanowi dodatkowe atuty opisywanej lokalizacji, idealnie sprawdzającej się jako region turystyczno-wypoczynkowy. „U Grzegorza” na gości czekają m.in. sauna, basen z brodzikiem oraz szałas góralski, z których w równym stopniu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Inne, dedykowane głównie najmłodszym atrakcje to przede wszystkim: duże place zabaw, stadnina koni, pływalnia oraz dyskoteki. Na miłośników sportu czekają natomiast liczne ścieżki rowerowe, korty tenisowe, a także pływalnia. Warto przy tym wspomnieć, że dla gości opisywanego ośrodka przygotowano w pełni wyposażone pokoje, profesjonalną opiekę lekarską oraz przechowalnię wózków, co sprawia, że do Tylicza śmiało można wybrać się również z dziećmi poniżej 3. roku życia.

góry w karkonoszach

Wielkanoc w górach z dzieckiem gwarancją jego zadowolenia

Wielkanoc w górach z dzieckiem tylko pozornie jest irracjonalnie brzmiącą atrakcją. Wiele osób błędnie sądzi, że klimat panujący na dużych wysokościach sprawdza się jedynie w czasie trwania zimy. Owszem, Zakopane i inne, górskie miejscowości gwarantują niezapomniane przeżycia przede wszystkim w czasie trwania świąt Bożego Narodzenia oraz w noc sylwestrową, ale również wczesną wiosną poszczególne ośrodki wypoczynkowe są w stanie zapewnić swoim gościom wiele ciekawych atrakcji. Karpacz, Szklarska Poręba czy wspomniane wcześniej Zakopane to miasta położone na południu kraju, które są oblegane przez turystów praktycznie przez cały rok, co stanowi najlepszy powodów ku temu, by zainteresować się ofertą tamtejszych hoteli, pensjonatów i wszystkich pozostałych placówek o charakterze wypoczynkowym. Zwłaszcza że – jak wykazują przeprowadzane cyklicznie ankiety – poziom wyżywienia, zakwaterowania oraz rozrywki jest w nich wyjątkowo wysoki, co ucieszy tak dorosłych, jak i dzieci.

Podobne artykuły:

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem