wakacje w górach z dziećmi

Zaplanuj dla siebie i swoich dzieci niezapomniane wakacje w górach! Polski krajobraz w południowej części naszego kraju zapewnia niezwykłe widoki na górskie pasma oraz pełne owiec hale. Warto je zobaczyć, a szczególnie w rodzinnym gronie. Wypoczynek jest niezwykle ważny, a co więcej można spędzić go kreatywnie i aktywnie całą rodziną.

Wakacje z dziećmi w górach

Wakacje w górach z dziećmi - gdzie?

Wiele hoteli i ośrodków oferuje ciekawe rozwiązania dla rodzin z dziećmi. W ofertach m.in. pensjonatów uwzględnia się więc różne gry i zabawy, warsztaty czy kursy, które wypełnią w wesoły i miły sposób Wasz czas wolny. Wystarczy jedynie wybrać ofertę, która najbardziej Was zainteresuje. Wskazane miejsca są odpowiednio przygotowane na przyjazd dzieci i gwarantują Twoim pociechom, jak i Tobie wspaniale spędzony czas. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko wybierz miejsce, które najbardziej Ci odpowiada i udaj się na wakacje w górach z dziećmi!

Czym oczarują góry?

Starszych uczestników wyprawy na pewno góry oczarują niezapomnianymi widokami, niezależnie od tego, jaką porę roku wybierze się, by je odwiedzić. Z kolei dla młodszych pozostaną liczne aktywności na świeżym powietrzu. Jadąc w góry z dziećmi warto nie tylko zaplanować wyprawy mające na celu zdobywanie tych łatwiejszych szczytów, które na pewno mocno zadziałają na wyobraźnię maluchów, ale i rozmaite zabawy w górskiej scenerii. Jeśli wyjazd ma się odbyć w którąś z ciepłych pór roku, można pograć w piłkę, badmintona czy pobawić się w berka na łące. Warto też wypożyczyć rowery czy wybrać się na lokalne baseny termalne. Dla niektórych dzieci ogromną frajdą będzie też zbieranie nietypowych kamieni przy górskich strumykach. Nie zaszkodzi też przejrzenie ofert gospodarstw turystycznych, w których dzieci miałyby kontakt ze zwierzętami.

Góry z dziećmi - wspólnie zdobywajcie nowe szlaki!

Niewątpliwie najbardziej popularnymi miejscami na wyjazd są góry i morze. Wielu spiera się, co do wyższości jednych nad drugimi, jednak w tej kwestii turyści nigdy nie dojdą do porozumienia. Każda z tych dwóch opcji z pewnością oferuje co innego. Wakacje w górach na pewno będą wspaniałym wyborem dla tych, którzy uwielbiają piesze wędrówki. W zależności od doświadczenia własnego oraz pozostałych uczestników przygody, należy wybierać szlaki o odpowiednio dostosowanej trudności. Bardzo długi spacer może okazać się męczący dla maluchów, dlatego wycieczki warto planować stopniowo. Odwiedzenie gór z dziećmi to jednak wspaniała okazja do tego, by wzmocnić swoją kondycję fizyczną, a przy okazji pooglądać piękne krajobrazy.

Popularne miasta w górach

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem