2013-06-14

Wakacje ze zdrowiem w Hotelul Sutoris / Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia

Więcej o obiekcie TUTAJ

Rodzinne pakiety pobytowe

WAKACJE ZE ZDROWIEM

KOLONIA LETNIA 2013 W UZDROWISKU KOPALNIA SOLI BOCHNIA

 

Kolonia letnia organizowana przez Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia to wyjątkowa oferta łącząca wypoczynek, zabawę i elementy edukacyjne z profilaktyką zdrowotną.

Działający przy Uzdrowisku Kopalni Soli Bochna Podziemny Ośrodek Leczniczy zajmuje się nowatorską metodą rehabilitacji i leczeniem schorzeń układu oddechowego w oparciu o naturalny mikroklimat podziemnych komór solnych. O jego właściwościach leczniczych decydują wyjątkowa czystość bakteriologiczna, stała temperatura powietrza (ok. 16oC), wysoka wilgotność względna (ok. 80%) i duża zawartość chlorku sodu oraz pierwiastków takich jak magnez, mangan i wapń.

ZAKWATEROWANIE – (13 NOCLEGÓW)

Hotel Sutoris zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie XIII wiecznego szybu bocheńskiej kopalni soli. Lokalizacja sprawia, że wizyta w kopalni możliwa jest bez wychodzenia z budynku. Dla potrzeb wypoczynku dzieci oddajemy miejsca w komfortowo wyposażonych, 3 i 4 osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt jest pozytywnie zaopiniowany do wypoczynku dzieci i młodzieży przez Kuratorium Oświaty w Tarnowie. Hotel Sutoris posiada liczne nagrody i certyfikaty dla obiektu noclegowego przyjaznego dzieciom i rodzinie.

PROGRAM

SUBTERRANEOTERAPIA – leczenie klimatyczne oparte o naturalny mikroklimat podziemnych komór solnych. W Podziemnym Ośrodku Leczniczym na dzieci czeka mnóstwo atrakcji: boisko sportowe, mini plac zabaw, czy 140 metrowa zjeżdżalnia. Dziecko poprzez „zwykłą” zabawę czerpie z niezwykłego dla swojego układu oddechowego powietrza. Na dzieci czekają ćwiczenia oddechowe i ruchowe, zajęcia relaksacyjne pod okiem fizjoterapeutów, a wszystko to w niezwykłych komorach solnych.

ZABYTKOWA KOPALNI SOLI- po blisko 8 wiekach eksploatacji przypomina rozległe miasto, pełne tajemniczych i niepowtarzalnych miejsc. Ekscytująca wyprawa w głąb średniowiecznej kopalni podczas której uczestnicy kolonii odkrywają podziemny świat i zyskują nowe doświadczenia. Dzieci pokonując 1,5 km odcinek, wiodący przez wąskie korytarze i surowe komory solne wykonują zadania nawiązujące do tradycyjnych prac górniczych. Program PODZIEMNYCH ZMAGAŃ łączy emocje towarzyszące rywalizacji z dobrą zabawą oraz elementami edukacyjnymi.

 

hotel_sutoris_malopolska_wakacje_z_dzieckiem

POBYTY W KOPALNI – ŁĄCZNIE 38 GODZIN W LECZNICZYM MIKROKLIMACIE

  • 7 pobytów inhalacyjnych – 28h
  • zwiedzanie kopalni soli w Bochni – 2h
  • pobyt rekreacyjny połączony z dyskoteką 250 m pod ziemią – komora Ważyn – 4h
  • zajęcia integracyjne - podziemne zmagania – 4h

REKREACJA– nasi wychowawcy zadbają, aby podczas pobytu nikt się nie nudził. Dzieci wezmą udział w olimpiadzie sportowej, grach integracyjnych, różnego rodzaju warsztatach i zajęciach edukacyjnych łączących naukę z zabawą. Przewidzieliśmy także liczne konkursy z nagrodami oraz piesze wycieczki po okolicy w tym niezwykłą lekcję przyrodniczą w Muzeum Motyli.

CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU BOREK– ośrodek położony w odległości 10 km od Bochni to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. W programie pobytu przewidzieliśmy emocjonujące zmagania w parku linowym, jazdę na quadach po terenowym torze przeszkód oraz zawody na torze gokartowym. Nie zabraknie także ogniska z pieczeniem kiełbasek.

ZAJĘCIA NA KRYTEJ PŁYWALNI- znajdująca się w pobliżu hotelu kryta pływalnia oferuje 60 metrową zjeżdżalnię, jacuzzi, bicze wodne i gejzery. Dwa baseny pozwalają na realizację zajęć pod opieką ratowników nawet dla tych dzieci, które nie potrafią pływać. W programie przewidzieliśmy trzy wizyty na krytej pływalni.

WARSZTATY RZEMIEŚLNICZE W OSADZIE VI ORACZY – wizyta w pradziejowej osadzie i własnoręczna praca w warsztacie średniowiecznego rzemieślnika to niezwykła lekcja historii i doskonała zabawa a możliwość zabrania ze sobą wykonanego przedmiotu pozwoli na długo zachować wspomnienia tych niecodziennych zajęć.

LEKCJA PRZYRODNICZA W MUZEUM MOTYLI– wizyta w muzeum pozwoli przekonać się, że ćma nie musi byś szara, a motyl może być liściem, sową bądź tygrysem. Wizyta to doskonała lekcja przyrody i geografii oraz wspaniała uczta dla oka.

CENA ZAWIERA:

§   Zakwaterowanie i wyżywienie: Przygotowywane według odpowiedniej kaloryczności 3 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, i kolacja. Pobyt rozpoczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Dzieci otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

§   Opiekę doświadczonej kadry pedagogicznej

§   Opiekę medyczną ( 2 konsultacje lekarskie oraz interwencyjna opieka lekarska i całodobowa opieka pielęgniarska)

§   Ubezpieczenie NNW do wysokości 15 000 zł

§   Program rekreacyjny i wycieczki zgodnie z opisem.

CENA I TERMINY TURNUSÓW 2013 ROKU:

turnus

data

cena

I

30 czerwca – 13 lipca

1555 zł

II

14 lipca – 27 lipca

1555 zł

III

28 lipca – 10 sierpnia

1555 zł

IV

11 sierpnia – 24 sierpnia

1555 zł

Informacja i rezerwacja:

Dorota Stawarz-Serwińska

tel. 14 615 36 66

Kom. 509 801 282

kolonia@kopalniasoli.pl

www.kopalniasoli.pl

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem