2012-04-18

Przyroda, ekologia? Tak!

Planujesz podróż z maluchem? Wybierając miejscowość  i hotel pokieruj się ekologią. Z pewnością znajdziesz miejsce zakwaterowania przyjazne dziecku, położone niedaleko okolicy naturalnej, z dala od hałasu współczesnego świata.

Miłość do natury zachęci do ekologicznych zachowań. Idźcie nad jezioro, do lasu. Wspólnie z dzieckiem obserwujcie przyrodę. Piknik na łonie natury będzie doskonałym rozwiązaniem na podwieczorek dla Twojej pociechy.

Łatwiej wychowywać dzieci w kontakcie z przyrodą, kiedy mieszka się na wsi albo pod miastem, ale nawet mali mieszkańcy miejskich bloków mogą poznawać przyrodę i cieszyć się nią. wystarczy się rozejrzeć dookoła, wybrać się na małą lub większą podróż. Można sadzić razem z dziećmi roślinki w doniczce, karmić ptaki, podglądać owady na trawniku, obserwować drzewa w parku. Uczmy dziecko dobrych nawyków oraz szacunku do otaczającego świata od samego początku!

Dziecko z takim rodzajem wrażliwości i znajomością przyrody łatwiej zrozumie, dlaczego ważna jest segregacja oraz recykling, dlaczego lepiej kupować jedzenie i picie w innych niż plastikowe opakowaniach, oszczędzać energię i wodę oraz do czego potrzebna jest makulatura.

Dowiedz się więcej, w których miejscach można zaobserwować coś ciekawego, zwiedzić ładne okolice a przy okazji dodatkowo obudzić w Twoich dzieciach wrażliwość i miłość do przyrody!

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem