Na pomysł Pompona włeaścicielki, bo brakowało im miejsca, gdzie nie tylko mogły miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ale które dostarczyłoby rodzicom i dzieciom kreatywnej stymulacji, nietuzinkowego miejsca do zabawy i relaksu z dobrym, organicznym jedzeniem z hinduskimi akcentami.

Pompon to realizacja  marzen i pasji właścicieli, którymi chcą sią z Wami podzielić!

Wnętrze

To co wyróżnia Pompon na tle innych kawiarniano-restauracyjnych miejsc dla rodziców z dziećmi, to dużo większa powierzchnia. Jest tu mnóstwo miejsca do biegania dla małych i większych nóżek. Pompon ma prosty jasny wystrój, stonowane kolory ścian i mebli.  Kilkanaście stołów ustawiono w okolicach baru, kilka stoi tuż przy strefie dla najmłodszych.

Na ścianach w Pomponie, intrygują cudne, kolorowe grafiki z leśnymi, bajkowymi postaciami.

Lokal podzielony jest na specjalne strefy dla dzieci w różnym wieku . Jest tu oddzielna przestrzeń dla maluchów raczkujących i stawiających pierwsze kroki. Znajdą w niej sporo ciekawych zabawek, którymi mogą się zająć, kiedy jemy i konwersujemy z innymi rodzicami. Powierzchnia tej strefy ma być docelowo chyba zamknięta, ale kiedy tam jesteśmy brakuje zamykającej barierki.

Gastronomia

W pomponie potrawy przygotowywane są na bazie naturalnych składników i organicznych produktów, dostarczanych przez lokalnych producentów.

Dzieciakom polecamy ekologiczną pomidorówkę i racuchy z jabłkami, a rodzicom -  w szczególności hinduskie menu np. rogan josh, czyli jagnięcinę z sosem pomidorowym.

Specjalnie dla Was zostały także przygotowane  „Art. Projekty”, czyli zestawy, z których wspólnie z dziećmi możecie stworzyć ciekawe formy artystyczne, np. obraz-kolaż, przestrzenny teatrzyk, lalkę. Proponujemy też zajęcia rozbudzające poczucie estetyki i promujące ekologiczne nastawienie do życia. Szczegóły tutaj.

Spa

Ofertę uzupełnia Pompon SPA, które pozwoli Mamom na zrelaksowanie się, podczas gdy my zajmiemy się pociechami. Zabiegi wykonywane są przy użyciu tylko ekologicznych i naturalnych kosmetyków.

Pompon SPA oferuje:

 • SpaRitual, czyli rytuały pielęgnacyjne oparte o produkty pielęgnacyjne i lakiery produkowane z naturalnych, wegańskich składników – manicure SpaRitual z malowaniem – 40zł
 • pedicure SpaRitual z malowaniem – 70zł

 • manicure tradycyjny z malowaniem – 40zł
 • manicure hybrydowy – 85zł
 • pedicure tradycyjny z malowaniem – 70zł
 • pedicure hybrydowy – 95zł
 • regulacja brwi – 10zł
 • regulacja brwi + henna brwi i rzęs – 25zł
 • henna rzęs – 10zł
 • depilacja woskiem: łydki – 30zł, całe nogi – 60zł, bikini – 30zł, paszki – 30zł
 • przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 – 250zł
 • uzupełnianie rzęs metodą 1:1 – od 100zł
 • przekłuwanie uszu – 25zł

Dla dzieci

Aby zapewnić dzieciom rozwój różnorodnych umiejętności – stworzyłyśmy atrakcje dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku i o rożnych zainteresowaniach podzielone na 3 Strefy Zabawy Pompona.

 • Strefa Raczkującego Pompona

Najmłodszym dzieciom spodoba się “Strefa Raczkującego Pompona”, czyli ogromny kojec, wyścielony hipoalergiczną wykładziną i zabezpieczony specjalnymi barierkami. Dostępne są w nim ekologiczne drewniane zabawki, wspierające edukację sensoryczną. Ta strefa zabawy ma za zadanie zaspokoić potrzebę ruchu dziecka, rozwijać sprawność motoryczną, koordynację wzrokowo-ruchową oraz wyobraźnię.

 • Strefę Aktywnego Pompona

Starsze dzieci polubią „Strefę Aktywnego Pompona”, podzieloną na część leśną, wyposażoną w drewniane domki na drzewach, wiszący most, duże magiczne schody i zjeżdżalnie oraz część miejską – wyposażoną w sklep, warsztat samochodowy, teatrzyk, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji.

Można tam bezkarnie malować kredą po ścianach pomalowanych farbą tablicową i bawić się nietuzinkowymi drewnianymi zabawkami. W tej strefie dzieci mogą pobawić się pięknie zrobionymi, drewnianymi zabawkami firmy WOODYLAND, które również można kupić w Pomponie. WOODYLAND cenimy z powodu wysokiej jakości wykonania, połączonej z edukacyjną funkcją zabawek i przystępną ceną.Będąc w tej strefie nie zapomnijmy również o nowopowstałej INSTALACJI LINOWEJ, która jest próbą odtworzenia naturalnych okoliczności towarzyszących wszechstronnie rozwijającej, pierwotnej aktywności – wspinaniu. Naturalne, jutowe liny o niewielkim naprężeniu imitują gibkie, skrzypiące pod obciążeniem gałęzie. Wysokość i niestabilność instalacji odzwierciedla pień prawdziwego drzewa.

Odpowiednio dobrany rozstaw lin ma zaangażować całe ciało do wykonania naturalnych, zaniedbanych siedzącym i wygodnym stylem życia ruchów: podciągania, wyciąganinia, skręcania, zginania – dzięki którym dziecko poprawi zakres ruchu stawów oraz czucie własnego ciała w przestrzeni – szczególnie istotnych czynników w kształtowaniu postawy odpornej na wady. Z kolei wspinanie boso po linach stymuluje prawidłowy rozwój mięśni głębokich stóp – klucza do prawidłowej sylwetki. Lniana tkanina zapobiegająca wspinaniu się na zewnątrz (ze względów bezpieczeństwa) pełni również inne, istotne w rozwoju funkcje.
Zaspokaja naturalną potrzebę ucieczki spod czujnego oka mamy lub taty, stwarzając tym samym warunki do rozwoju samodzielności oraz odpowiedzialności. Dzięki okienkom dziecko może zaspokoić swą naturalną ciekawość świata (widzianego z wyższej perspektywy), motywując go tym samym do pokonania własnych słabości i ograniczeń.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci instalację wykonano zgodnie z obowiązującymi normami dot. urządzeń rekreacyjnych. Ponadto, punkty mocujące poddano próbie obciążenia dynamicznego 250 kg.

Wskazówki dla rodziców/opiekunów:

 1. Jeżeli dziecko skarży się na ból stóp podczas wspinania, może to świadczyć o pewnych nieprawidłowościach w ich rozwoju. W takim przypadku należy wytłumaczyć dziecku, że jego stopy nie przyzwyczaiły się jeszcze do tego rodzaju wysiłku i po systematycznych próbach wspinania (raz w tygodniu powinno wystarczyć) powinno się poprawić.
 2. W celu ułatwienia wspinanczki, zamiast podnoszenia lub podciągania dziecka bardziej pomożemy mu (na dłuższą metę) stabilizując liny na których stoi.
 3. W celu utrudnienia wspinaczki można imitować „wichurę“ kołysząc całą instalacją.
 4. Nie ograniczajmy wyobraźni dziecka. Autora instalacji -Marcina Banata- zainspirowały drzewa, dla dziecka może to być rakieta, samolot, wieża zamku…. cokolwiek. Dziecko wie lepiej.

Miłego wspinania!

 • Strefa Grającego Pompona

Trzecia strefa zabawy to „Strefa Grającego Pompona” dedykowana dla „zupełnych starszaków” stworzona wspólnie z naszym partnerem NINTENDO i wyposażona w dwie stacje Wii dla 4 graczy. Podoba nam się Nintendo Wii, jako forma zabawy dla całej rodziny. Można być tenisistą, pilotem, łucznikiem, grać w golfa, baseball, kręgle i inne gry. Super Mario też jest super:-)

Dla osób preferujących planszowe gry – mamy zaś do wyboru kilkanaście gier firmy GRANNA, między innymi: : Quizy, Figuraki, Laleczki, Lotto – Misie Rysie, Memo od A do Ż, Mini Domino, Nowe zagadki Smoka Obiboka, Patyczaki, Sombrero czy melonik?, Sznurki i dziurki, Tęcza, Zagadki Smoka Obiboka.

 • Zajęcia stymulujące zdolności plastyczne, muzyczne, ruchowe

W harmonogramie Pompona  znajdziecie również unikalne zajęcia stymulujące zdolności plastyczne, muzyczne, ruchowe – promujące ekologiczny styl życia.

Pracujemy z trenerami, którzy specjalizują się w nauce dzieci i robią to z pasją.