2012-07-12

Plac zabaw w pociągu czyli o tym,jak Intercity walczy o najmłodszych klientów...

Kolej przegrywa w konkurencji z samolotami (czasowo i czasem cenowo) oraz z autobusami (tutaj przede wszystkim cenowo).

Szukając pomysłów na przekonanie do siebie pasażerów wymyślono wagon - plac zabaw. PKP Intercity stworzyło go wraz z kanałem telewizyjnym Boomerang. To wagon klasy 2, który ma 54 miejsca siedzące i specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla dzieci.

Jak czytamy w komunikacje: "oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się w nim kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą (...). Strefę zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale również pełnić funkcję miękkich klocków oraz tablice do rysowania kredą. Aby umilić dzieciom czas podróży, w wagonie zamontowane zostały monitory na których będą wyświetlane seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito."

W wagonie są też toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże.

- To odpowiedź na potrzeby naszych najmłodszych i zarazem najbardziej wymagających klientów. Specjalnie przygotowana strefa podróżnika nie pozwoli żadnemu dziecku na nudę w trakcie podróży. Dodatkowo wszystkie dzieci będą mogły wypróbować nowe menu, które Wars przygotował specjalnie dla nich - mówi Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

A w owym menu np.omlet z konfiturą lub kawałki kurczaka w panierce.

Nowy wagon od poniedziałku kursuje w pociągu Express Jantar w relacji Gdynia - Warszawa- Gdynia (choć pociąg jedzie do Helu to wagon ten jest odczepiany na stacji Gdynia Główna). Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy.

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem