2012-07-25

OLSZTYN: V Międzynarodowe Zawody Balonowe

Już w czwartek 26 lipca wspólnym startem balonów rozpoczną się 5 Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe w Olsztynie.

Zawody zostaną rozegrane w dniach 26-29 lipca br. Pierwsze balony wystartują we czwartek ok. godz. 18.00. z Lotniska Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Lotniczej.Zawodnicy będą walczyć o puchar Prezydenta Olsztyna. W trakcie zawodów większość lotów będzie miała miejsce nad Olsztynem aby mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać balony.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Ze względów bezpieczeństwa loty będą się odbywały tylko wcześnie rano, tuż po wschodzie słońca, tj. w godzinach 5:30 – 8:00, a później od godziny 18.00 aż do zachodu słońca.


Loty poranne odbywać się będą z różnych stron Olsztyna, natomiast popołudniu balony będą zawsze startowały z lotniska Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego.

Program zawodów

W piątek 27 lipca ok. godz. 22.00 będzie miała miejsce Wielka Parada Baloniarzy, która wystartuje spod HWS URANIA i przejedzie głównymi ulicami Olsztyna w kierunku Ratusza.
W sobotę 28 lipca pod halą URANIĄ ok. godz. 22.00 odbędą się nocne pokazy balonów oraz występ Damiana Aleksandra z Teatru Roma, który podczepiony pod kosz na wysokości ok. 30m zaśpiewa utwory z musicalu "Koty i "Upiora w operze". Udział w zawodach zgłosiło niemal 40 balonów z Litwy, Rosji, Francji, Norwegii i Polski. Dodatkową atrakcją będą dwa sterowce na olsztyńskim niebie, z których jeden będzie pilotowany przez obecnego V-ce Mistrza Świata - Rimasa Kościuskeviciusa z Litwy.

 

Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego.


 

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem