2012-09-04

KredKafe - Al. Wyzwolenia 14 - Miejsce jak najbardziej przyjazne dzieciom!

KredKafe to niesamowite miejsce pełne magii gdzie nasze dzieci na pewno nie będą się nudzić.. A jest w czym wybierać:

  • muzykoterapia
  • turlanki

  • ceramika
  • kredkownia

Nam szczególnie podoba się cykl etnospotkań, na których dzieci zgłębiają tajemnice poszczególnych kultur, i zajęcia eko na wesoło prowadzone metodami aktywizującymi dzieci do dbania o przyrodę, segregowania odpadów czy oszczędzania wody. Gufik lubi to miejsce, zwłaszcza że mieści się ono w samym centrum miasta i również dorośli mogą wstąpić tam na kawę.

Każdego dnia w KredKafe jest inny plan zajęć zarówno dla dzieci jak i dla mam:

KREDKOWA NUTKA

muzyczne spotkania dla dzieci

wtorki, czwartki

godz: 10.00 - 10.45

wiek: 1-2 lat

pojedyncze zajęcia: 35 zł

w karnecie: 25 zł

pierwsze zajęcia: wstęp wolny

Zajęcia muzyczno-ruchowe dla najmłodszych oparte na metodzie E.E. Gordona, rozwijające wyobraźnię muzyczną naszych maluszków, pobudzajace ich ruchową aktywnosć oraz świadomość własnego ciała. Rozbudzają aktywność słuchową i rytmiczną dzieci równocześnie wyciszając je i relaksując. Uczą nasze pociechy umiejętności aktywnego słuchania muzyki i wprowadzają je w piękny świat dźwięków i rytmu połączonych z zabawą.

 

 

MINI KREDKA - kredkowe przedszkole dla dzieci

poniedziałki, środy, piątki

godz. 10.00 - 12.00 (I grupa - śniadaniowa)

godz. 12.15 - 14.15 (II grupa - obiadowa)

karnet (12 zajęć, do wykorzystania przez 5 tyg.): 400zł


wtorki, czwartki (III grupa)

godz. 11.00 - 14.00

karnet (8 zajęć, do wykorzystania przez 5 tyg.): 390zł

pierwsze zajęcia: wstęp wolny

Pójście do przedszkola jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Z myślą o naszych małych kredkowych Debiutantach stworzyliśmy zajęcia, które mają na celu pomóc w stawianiu pierwszych kroków w przedszkolu.

MINI KREDKA to cykliczne spotkania, które pozwolą Twojemu dziecku aktywnie spędzić czas z innymi dziećmi, twórczo się rozwijać, pobudzą zmysły i wyobraźnię. Podczas zajęć nauczymy się wspólnej zabawy w grupie, pobrykamy, poturlamy się, zatańczymy, zaśpiewamy, poszukamy dźwięków w instrumentach, wysłuchamy bajek i poznamy różne techniki plastyczne.

W celu zminimalizowania stresu związanego z rozstaniem z rodzicami, opiekunowie mogą uczestniczyć w zajęciach tak długo, aż dziecko będzie gotowe na samodzielne pozostanie w sali.

Plan zajęć składa z 3 części:
  • muzyczno-ruchowej, gdzie zilustrujemy piosenki ruchem i zapoznamy się z wyglądem i brzmieniem instrumentów muzycznych
  • adaptacyjno-edukacyjnej, gdzie zdobędziemy wiedzę na temat otaczającego nas świata, kształtów, kolorów, faktury przedmiotów etc.
  • plastyczno-manualnej podczas której damy upust swojej potrzebie tworzenia lepiąc, malując, wydzierając, wyklejając...

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat.

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE

z dziećmi (0-12 m-cy)

poniedziałki
godz.15.00 - 15.45

pojedyncze zajęcia: 35 zł

w karnecie: 25 zł

Joga pomaga przyszłym Mamom w przygotowaniu się do porodu, umożliwia osiągnięcie spokoju i relaksu umysłu i ciała. Kobietom, które poród mają już za sobą pozwala odzyskać siłę i energię. Oprócz powrotu do harmonii ciała, wzmocnimy brzuch, plecy, mięśnie miednicy, rozluźnimy napięte i zmęczone barki oraz otworzymy klatkę piersiową. Zajęcia są skierowane zarówno do mam, które mogą poćwiczyć same, jak i dla tych, które na zajęcia przyjdą z maluszkiem w wieku od 6 tygodni do okresu raczkowania. Mamy nie rozstając się z dziećmi korzystają z zajęć jogi, przy czym znajdą czas i miejsce na nakarmienie czy przewinięcie swojego dziecka. Sesje jogi pomogą w rozładowaniu napięć związanych z wczesnym macierzyństwem, w powrocie do równowagi po porodzie i nawiązaniu bliskiego kontaktu z dzieckiem, które bawi się lub "ćwiczy" razem z nami.

 

JOGA DLA DZIECI (5 - 8 LAT)

środy
godz.: 17.30 - 18.15

pojedyncze zajęcia: 35zł

w karnecie: 25 zł

Dzieci mają wspaniałą umiejętność życia "tu i teraz" i są z natury bardzo aktywne, dlatego zajęcia prowadzone są w sposób dynamiczny, w formie zabawy, ale z uwagą na poprawność wykonania ćwiczeń. Dzieci uwielbiają się ruszać, naśladować, śpiewać, słuchać ciekawych historii i rysować, a to wszystko mogą robić na zajęciach jogi. Wiele pozycji jogi (asan) oznacza nazwy zwierząt, dlatego pobawimy się w zgadywanie, jakie zwierzątka odwzorowujemy własnym ciałem lub jaki kształt naśladujemy. Będziemy przy tym szczekać, miauczeć i syczeć :-)Joga jest wspaniałym sposobem na osiągnięcie spokoju ducha oraz sprawniejszego i silniejszego ciała. Pomaga odpocząć po całodziennym pobycie w szkole i zmienić pozycje na inne niż siedzenie na krześle, uczy świadomości ciała i zachowania prawidłowej postawy ciała. Ćwiczenia te wzmacniają kręgosłup i plecy, mięśnie grzbietu, brzucha i nóg. Poza tym joga daje dzieciom możliwość rozwijania ukrytych predyspozycji, kształtowania wewnętrznej wrażliwości i nauki samodyscypliny.Jednocześnie ukierunkowuje niespożyte pokłady energii jakie tkwią w ciele dziecka na aktywność fizyczną, uczy szacunku dla innych istot i środowiska.Ćwiczenia mimo, że są prowadzone w sposób dynamiczny wyciszają po aktywności i wysiłku umysłowym w szkole, pomagają odreagować napięcia, poprawiają koncentrację, wzmacniają poczucie własnej wartości i siłę woli. Podczas zajęć dzieci przenosząc się w świat bajki i wyobraźni rozwijają i stymulują wszystkie zmysły sensomotoryczne.

Spotkanie wraz z rozgrzewką i relaksem trwa 45 minut.

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem