2012-10-31

Kawka z Mleczkiem

Kawka z mleczkiem

Właścicielka jest mamą trzech wspaniałych córeczek 4-letniej Jagódki i 1,5 rocznej Malinki i dopiero co narodzonej Kalinki

.

To właśnie dzięki temu, że została mamą zmieniła się moja świadomość oraz moje potrzeby. To co doskwiera mamom i rodzicom, w ogóle, to wciąż brak miejsc gdzie nie byliby intruzami, gdzie mogliby spędzić czas nie rezygnując  z towarzystwa swoich dzieci. Tak zrodził się pomysł stworzenia Kawki z mleczkiem. Myśl ta długo dojrzewała w mojej głowie i nabierała konkretnych kształtów i barw.

Wychowywanie dwóch dziewczynek pochłaniało mój czas w stu procentach. Malinka była już noszona przeze mnie w chuście, a na rodzinnym sznurku z bielizną pojawiły się także kolorowe pieluszki wielorazowe. Nasze prania zaczęły „pachnieć” orzechami, a codzienne posiłki opierały się na zdrowych, w dużej mierze ekologicznych produktach.

Wychowując dzieciaki w duchu „eko” szukałam na mapie warszawskich kawiarni i klubokawiarni dla dzieci i rodziców, miejsca, gdzie będzie nie tylko miła atmosfera by napić się kawy, ale by móc zjeść coś czy napić się czegoś, zdrowego i smacznego . Chciałam mieć wybór i dać wybór innym rodzicom dlatego postanowiłam, że powstanie Kawka z mleczkiem. Miejsce gdzie serwować będę zdrową żywność, dam rodzicom możliwość wyboru, czy chcą napić się kawy zwykłej, czy może fairtrade. A może kawy zbożowej z ekologicznych upraw. Teraz lizak, może być słodki, a nie zawierać cukru. Batonik może być bio i bezglutenowy, a przy tym wciąż stanowić rozkosz dla podniebienia małych i dużych.

W Kawce z mleczkiem można nie tylko zdrowo i smacznie zjeść i przyjemnie spędzić czas. To również miejsce, gdzie można kupić artykuły, których próżno szukać w tradycyjnych sklepach - zabawki z duszą – ręcznie szyte lale i misie, w które ktoś włożył serce i dobrą energię, miejsce gdzie można kupić piękne i bezpieczne polskie drewniane zabawki oraz uzyskać poradę i nabyć chusty tkane do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne i wielorazowe ekologiczne pieluszki hand-made, będące zdrową i ekologiczną alternatywą dla pieluszek jednorazowych. 

Kawka z mleczkiem powstała po to, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla 2-3 latków

Są to zajęcia dla maluchów w wieku 2-3 lat, przygotowujących się na swoją pierwszą przygodę z przedszkolem. Proponowane aktywności pomogą zminimalizować lęk przed rozłąką z opiekunami oraz przygotują dzieci do zadań i wyzwań, jakie czekają na nie w nowym miejscu. Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość, w bezpiecznej atmosferze poznawać świat, uczyć się samodzielności, nawyków higienicznych i kulturalnych oraz kształtować koordynację. Istotną wartością cyklicznych spotkań jest integracja społeczna oraz pobudzanie kreatywności. Zajęcia dostosowane są do potrzeb, chęci i możliwości dzieci. Dzięki połączeniu rozmaitych form muzycznych, plastycznych i ruchowych zapewnimy wszechstronny rozwój maluchów, który będzie przebiegał w atmosferze twórczego rozwoju i pozytywnej energii. 
A na zajęciach m.in. będziemy:
  • malowali,
  • wyklejali,
  • tańczyli i śpiewali,
  • czytali,
  • opowiadali baśnie, bajki i legendy.
Dzieci zjedzą także przyniesione przez siebie 2-gie śniadanie.

Zajęcia dla Małych naukowców

MALI NAUKOWCY to program 45-minutowych zajęć podczas których dzieci zamieniają się w małych naukowców i przeprowadzając liczne eksperymenty. Ich zadaniem jest m. in. wyjaśnienie czym są stany skupienia materii, co to są reakcje chemiczne oraz jak funkcjonuje ekosystem. Dodatkowo każdy z tematów jest ilustrowany niezwykłą zabawką naukową, wykonywaną przez uczestników warsztatów, którą będzie można zabrać do domu. Czasem będzie to rozciągliwa „glutoplazma” wykonana z dwóch płynów, innym razem piłeczka kauczukowa, która kilka sekund wcześniej była proszkiem. Ile tematów zajęć, tyle ciekawych zabawek – eksperymentów. Być może dzięki tym zajęciom dzieci zaczną iść śladami Einsteina, Newtona czy Kopernika. Przecież w każdym dziecku kryje się geniusz, a do odkrycia zostało tak wiele! Ponieważ są to zajęcia laboratoryjne, dzieci są wyposażane w fartuchy, rękawice oraz gogle ochronne.
Oferta urodzinowa kawki z mleczkiem

Jubilat jest tylko jeden. Prawdziwe przyjęcie też. My zamienimy je w wyjątkowe wydarzenie dla Twojego dziecka.  Zapewnimy doskonałą zabawę dostosowaną do wieku i zainteresowań Jubilata i jego gości.  Zrealizujemy  wybrany przez Państwa scenariusz albo stworzymy nowy wg. zainteresowań i życzenia dziecka i Państwa.  Na dzieci czeka nasza sala zabaw z licznymi atrakcjami. Na poczęstunek składają się zdrowe przekąski oraz domowe słodkości. Na życzenie menu skomponujemy z produktów pochodzących z ekologicznych upraw lub dostosujemy je do wymagań dietetycznych dziecka (np. alergia).

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem