Wyprawa na śnieżkę z dzieckiem

Mierząca 1602 m n.p.m. Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy (oraz całych Sudetów) – stanowi wielką atrakcję dla miłośników górskich wycieczek. Nic więc dziwnego, że każdego roku próbę jej zdobycia podejmują setki, a może nawet tysiące turystów. Ty także możesz zmierzyć się z tym zadaniem, co na pewno będzie stanowić nie tylko wielką, zimową atrakcję, ale też sposób zadbania o własne zdrowie. Wiadomo bowiem od dawna, że górskie powietrze doskonale wpływa na ludzki organizm. Fakt ten powinni mieć na uwadze także wszyscy rodzice. Wejście na Śnieżkę z dzieckiem być może sprawi, że zechce ono częściej oddawać się tego rodzaju rozrywkom kosztem znacznie mniej korzystnego dla zdrowia, wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem komputera. Polecamy więc spędzenie najbliższego, zimowego urlopu w pobliżu opisywanej góry, której zdobycie na pewno nie jest jedyną atrakcją, jaką są w stanie zaproponować swoim gościom ośrodki wypoczynkowe znajdujące się w Karkonoszach.

góra śnieżka

Wejście na Śnieżkę z dzieckiem wyzwaniem na ferie 2020

W Karpaczu, najbardziej znanej miejscowości o charakterze turystyczno-wypoczynkowym spośród wszystkich położonych u podnóża Śnieżki, znajduje się bardzo dużo nowoczesnych hoteli i ośrodków, w których zdecydowanie warto się zatrzymać. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim: Sandra SPA Karpacz, Hotel Nowa Ski, Jelenia Struga Medical SPA czy Dwa Potoki Resort Karpacz. Wymienione miejsca zapewniają korzystającym z nich gościom noclegi, wyżywienie oraz atrakcje na najwyższym poziomie, co ucieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Maluchy będą na pewno zachwycone z możliwości uczestniczenia w rozwijających ich ciało oraz umysł grach, kiedy rodzice będą zażywać relaksu w saunie, na basenie czy pod opieką personelu gabinetów SPA. Wejście na Śnieżkę z dzieckiem wiążę się z dużym wysiłkiem fizycznym, dlatego już po opuszczeniu góry zdecydowanie każdemu śmiałkowi, któremu uda się zdobyć jej szczyt, należy zapewnić jak najbardziej efektywny odpoczynek.

Wyciągi alternatywą dla zdobywania Śnieżki pieszo

Dla turystów, w przypadku których wejście na Śnieżkę z dzieckiem okaże się wyzwaniem ponad ich siły, czekają specjalne wyciągi. Skorzystanie z nich pozwala zdobyć szczyt Karkonoszy zdecydowanie szybciej i łatwiej, niż czyniąc to pieszo. Do niedawna jednym z najchętniej wybieranych przez miłośników gór wyciągiem prowadzącym na Śnieżkę był „Zbyszko”. W 2017 r. został on jednak zamknięty, na co w głównej mierze wpłynął fakt, iż funkcjonował przez ponad pół wieku, a jego coraz gorszy stan mógł stanowić zagrożenie dla turystów. Na szczęście wspomniany „Zbyszko” to nie jedyny wyciąg na Śnieżkę. Z dzieckiem czy w pojedynkę można skorzystać z wielu innych, podziwiając przy tym zachwycające obrazy natury, która, jak wiadomo, szczególnie w Karkonoszach potrafi zachwycić w sposób szczególny. Krótka przejażdżka jednym z wyciągów prowadzących na szczyt Karkonoszy zainteresuje więc na pewno wszystkich zwolenników jak najmniej wyczerpujących atrakcji, pozwalających zachować siły na skorzystanie z wielu innych, oferowanych przez ośrodki wypoczynkowe funkcjonujące u podnóży Śnieżki.

Szlaki na Śnieżkę z dzieckiem dostosowane do ich możliwości

Szlaki na Śnieżkę zainteresują rodziców najmłodszych pociech. Będąc odpowiedzialnymi opiekunami, nie można narażać ich na zbyt duże przemęczenie, które powstaje przy dłuższej aktywności fizycznej, a tą jest przecież zdobywanie kolejnych, górskich szczytów. Najlepszym sposobem na pokonywanie nowych etapów wędrówki jest korzystanie ze szlaków specjalnie dostosowanych do możliwości najmłodszych turystów. W razie wystąpienia u dziecka wyraźnego uczucia zmęczenia nie trzeba koniecznie wracać do pensjonatu, ponieważ istnieje możliwość skrócenia sobie drogi na szczyt Karkonoszy poprzez skorzystanie z wyciągów. Przejazd nimi nie kosztuje zbyt dużo, a warto pamiętać również tym, że w wielu przypadkach nie zachodzi konieczność nabywania biletu dla dziecka poniżej 7. roku życia, gdy znajdzie się ono na kolanach rodzica. Na poszczególnych wysokościach usytuowane są natomiast liczne krzesełka i stoły, przy których można zregenerować siły i zaspokoić uczucie głodu oraz pragnienia.

Łomnica – miejscowość, w której możesz zatrzymać się z całą swoją rodziną

Chcąc spędzić urlop, ferie zimowe lub święta Bożego Narodzenia u podnóży Karkonoszy, należy pomyśleć o tym, gdzie warto zatrzymać się na czas pobytu w górach. Łomnica to miejscowość, którą należy wziąć pod lupę, poszukując odpowiadającego własnym potrzebom hotelu lub jakiegokolwiek innego obiektu oferującego nocleg i wyżywienie. Uwagę nawet najbardziej wymagających turystów na pewno przykuje Osada Śnieżka. Dlaczego udający się w Karkonosze miłośnicy wędrówek na dużych wysokościach chętnie zatrzymują się właśnie w tym łomnickim kompleksie wypoczynkowym? Znajduje się w nim bowiem m.in. kryty basen, kilka saun, dwie restauracje, zaś recepcja jest do dyspozycji gości 24 h na dobę. Moc atrakcji dla dzieci także w dużym stopniu skłania rodziców do zarezerwowania miejsca w Osadzie. Wejście na Śnieżkę z dzieckiem to wyczerpująca czynność, dlatego już po zejściu ze szczytu każdemu należy się pełen relaks, co gwarantuje swoim gościom opisywany kompleks wypoczynkowy.

Osada śnieżka

Górskie atrakcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży

Możliwość zażywania różnego rodzaju zabiegów upiększających i regenerujących, o których wspomnieliśmy wcześniej, to atrakcje, które dzieciom mogą – w odróżnieniu od dorosłych – wydać się mniej interesujące, dlatego w Osadzie Śnieżka czekają na nich również inne rozrywki. Każdy maluch z chęcią spędzi co najmniej kilka godzin na dmuchanym placu zabaw, którego główną atrakcję stanowią oczywiście zjeżdżalnie. Dla młodzieży przygotowane zostały natomiast m.in. stoły do ping-ponga, a także bilardowy, konsole PlayStation oraz basen z kulkami. Posiłki również dzielą się na te przeznaczone głównie dla dorosłych i ich pociechy. Jak wiadomo, najmłodsi są szczególnie wymagającymi smakoszami, dlatego restauracje działające w Osadzie przygotowały dla nich specjalne menu. Wędrowanie szlakami na Śnieżkę z dzieckiem wymaga odpowiedniego przygotowania, które zapewniają właśnie posiłki serwowane w łomnickim kompleksie wypoczynkowym.

Wejście na Śnieżkę z dzieckiem początkiem jego nowej pasji?

Wejście na Śnieżkę z dzieckiem może stanowić dla niego niezapomnianą atrakcję, która być może rozbudzi w nim chęć zdobywania w przyszłości kolejnych szczytów. Pobyt w Karkonoszach – nawet tylko kilkudniowy – jest więc ciekawą formą spędzenia czasu w rodzinnym gronie, o czym stale przekonują się kolejni turyści, spragnieni nowych doznań. Jeżeli należysz do zwolenników aktywnego spędzenia czasu, na pewno nie będziesz zawiedziony z wyprawy na południe Polski. Osobiście przekonasz się, który z dostępnych szlaków jest w stanie zapewnić Ci najwięcej doznań podczas zdobywania Śnieżki.

Podobne artykuły:

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem