Poznań z dzieckiem

Poznań jest bardzo ciekawym miastem, w którym można spędzić miły, rodzinny weekend. Miasto jest dobrze przygotowane na przyjmowanie turystów, zarówno pod względem edukacyjnym, jak i rozrywkowym. Poznań z dzieckiem sprawdzi się na krótki i dłuższy pobyt. Kompleksy rekreacyjne, baseny, lodowiska, ścianki wspinaczkowe i interesujące miejsca na długie spacery to tylko nieliczne atrakcje, z których można skorzystać. Do Poznania z pewnością warto wybrać się ze swoją pociechą i spędzić tutaj wspólne chwile pełne wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Na jakie atrakcje warto szczególnie zwrócić uwagę? Co może zaoferować nam to miasto?

Rynek w Poznaniu

Poznań – ciekawy kierunek rodzinnej wycieczki

Poznań, podobnie jak inne większe miasta, posiada bardzo rozbudowaną ofertę noclegową. Co istotne, wybierając się na wyjazd ze swoim dzieckiem, podczas dokonywania wyboru odpowiedniego hotelu, należy uwzględnić jego indywidualne potrzeby. Warto zatem dowiedzieć się, czy w wyposażeniu hotelu znajdują się odpowiednie udogodnienia, chociażby w postaci wanienki, przewijaka lub łóżeczka dziecięcego. Zdecydowanie zwiększa to wygodę podróżowania z maluchem, ponieważ nie zachodzi wówczas konieczność przewożenia tak dużej ilości bagażu. Poznań z dziećmi będzie przystępniejszy, jeśli uda się również znaleźć dobrze skomunikowany obiekt, znajdujący się w niedalekiej odległości od ważniejszych atrakcji.

Poznań z dzieckiem – rozpocznij od spaceru po mieście!

Wizytę w Poznaniu warto rozpocząć od spaceru, który pozwoli na lepsze zapoznanie się z klimatem tego miasta. Skierujcie swoje kroki na Stary Rynek. To miejsce jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Poznaniu. Na rynku można podziwiać słynny Ratusz, a także piękne kamienice.

Kamienice w Poznaniu

W pobliżu znajduje się również Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można zaopatrzyć się w mapkę Poznania, zawierającą informacje o najciekawszych miejscach do zwiedzania. W Ratuszu dzieci mogą poznać historię miasta. Niezbędną wiedzę uzyskać można w Muzeum Historii Miasta Poznania. Odwiedzając Poznań z dziećmi, warto zaproponować również atrakcje o charakterze edukacyjnym, które pozwolą najmłodszym na poszerzenie swoich horyzontów i zdobycie nowej wiedzy.

Co robić w Poznaniu z dzieckiem? Nie zapomnij o koziołkach!

Będąc na Starym Rynku, nie można zapomnieć o symbolu Poznania, czyli koziołkach. Aby skorzystać z tej atrakcji, należy pojawić się na Rynku w samo południe. To właśnie o tej godzinie na renesansowym ratuszu trykają się słynne poznańskie koziołki. Odwiedzając Poznań z dziećmi, nie można przegapić tego momentu. Dzieci z całą pewnością będą zachwycone tym widokiem!

Koziołki w Poznaniu

Prawdziwa gratka dla miłośników kulinariów

Co robić w Poznaniu z dzieckiem? Każdy mały miłośnik kulinariów będzie zadowolony z wizyty w Rogalowym Muzeum. Rogal Świętomarciński to jeden z najsłynniejszych wypieków wytwarzanych na terenie Wielkopolski. Muzeum umożliwia również poznanie historii miasta, gwary poznańskiej, ale przede wszystkim dzieci mają okazję wziąć udział w pokazie wytwarzania rogali Świętomarcińskich. Spróbowanie własnych sił przy tworzeniu tego słynnego wypieku będzie dużym wyzwaniem i na pewno przyniesie wiele satysfakcji. Na koniec oczywiście wszystkich uczestników czeka wspólna degustacja, która stanowi najprzyjemniejszy moment wizyty w tym obiekcie. Pyszne rogale Świętomarcińskie na długo utkwią w pamięci małych podróżników!

Ciekawe miejsca do zwiedzenia

Poznań oferuje wiele miejsc, do których możemy udać się na rodzinny spacer. Na uwagę zasługuje między innymi dawny Zamek Cesarski. Wewnątrz zamku znajduje się centrum kultury. To idealna sceneria dla rozwijających kreatywność zabaw. Bardzo często prezentowane są tutaj rozmaite wystawy, odwiedzić można także kino oraz teatr animacji dla dzieci. Będąc w Poznaniu z dzieckiem, warto zajrzeć w to miejsce i odkryć jego tajemnice. Co zwiedzać z dziećmi w Poznaniu? Jeśli pogoda dopisuje, koniecznie trzeba odwiedzić 100-hektarowy Park Cytadela. To wspaniałe miejsce na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Park obfituje w dużą ilość alejek i ścieżek, zachęcających do poruszania się rowerem lub na rolkach. Specjalnie z myślą o dzieciach, powstały w tym miejscu place zabaw. Bardzo dużą atrakcją są znajdujące się na terenie parku Muzeum Armii „Poznań” oraz Muzeum Uzbrojenia. Obiekty zainteresują przede wszystkim miłośników militariów. Dostępne dla zwiedzających zbiory zawierają między innymi różne rodzaje broni i amunicji.

Poznań w interaktywnej odsłonie

Zwiedzając Poznań z dzieckiem, można wybrać się także do znajdującej się na Ostrowie Tumskim Bramy Poznania. W poszczególnych salach obiektu zyskujemy możliwość zdobywania wiedzy o mieście poprzez oglądanie filmów i uruchamianie interaktywnych paneli. Dla dzieci przygotowano wiele ciekawostek. Na każdym poziomie obiektu została przygotowana sala, w której znajdują się zadania dla najmłodszych. Istnieje także możliwość ubrania średniowiecznego stroju lub zagrania w wielką grę planszową. Atrakcję zainteresują dzieci w każdym wieku, pozwolą na zdobycie ciekawych informacji, a także na wspaniałą zabawę.

Most i katedra w Poznaniu

Poznań – gdzie z dzieckiem?

Poznań oferuje także niezwykle atrakcyjne tereny rekreacyjne. Znajdujące się w centrum miasta jezioro Maltańskie pozwala na świetną rozrywkę zarówno latem, jak i zimą. Zastanawiając się nad tym, gdzie wybrać się z dzieckiem w Poznaniu, nie można pominąć tego miejsca. Znaleźć można tu dwa całoroczne stoki narciarskie oraz tor saneczkowy i kolejkę górską. Takie atrakcje sprawią wiele radości najmłodszym i dostarczą im dawkę adrenaliny. Tuż obok znajduje się aquapark – Termy Maltańskie. W obiekcie wykorzystywane są naturalne wody termalne. Zawiera ogromną ilość różnego rodzaju atrakcji, które zrobią niesamowite wrażenie na dzieciach i dorosłych. Skorzystać można między innymi z basenów zewnętrznych i wewnętrznych, basenu z falą, dzikiej rzeki, jacuzzi lub saun. Dla najmłodszych dzieci udostępniono brodzik z urządzeniami do zabawy, ściankę wspinaczkową i basen ze statkiem pirackim. Wizyta w Termach Maltańskich w Poznaniu z dziećmi będzie niezapomnianą atrakcją, która pozwoli najmłodszym wyszaleć się i dostarczy ogromną dawkę radości!

pomnik w Poznaniu

Kontakt z przyrodą

Dla miłośników pięknej roślinności swoje drzwi otwiera Palmiarnia. Obiekt znajdujący się w Poznaniu należy do jednego z największych w Polsce. Można tu podziwiać kilkanaście pawilonów z ogromną ilością roślin. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się akwarium, w którym znajduje się 170 gatunków ryb. Prowadzone są także ciekawe animacje dla dzieci. Nieodłącznym punktem wizyty w Poznaniu z dziećmi jest odwiedzenie ogrodu zoologicznego. To sprawdzony sposób na rodzinny spacer, który na pewno zainteresuje nasze pociechy. Ogród Zoologiczny w Poznaniu posiada długą tradycję i zapewnia wiele atrakcji. Do najciekawszych punktów należą Słoniarnia, Azyl dla niedźwiedzi lub pierwszy w Polsce pawilon zwierząt nocnych. Na terenie zoo jeździ darmowa kolejka, która ułatwia przemieszczanie się z małymi dziećmi. Dodatkowo można również zwiedzić z przewodnikiem pruski Fort 3 Twierdzy Poznań.

Coś na ząb w Poznaniu

Po długim zwiedzaniu warto znaleźć odpowiednie miejsce do zjedzenia posiłku. Gdzie w Poznaniu można dobrze zjeść z dzieckiem? Na uwagę zasługuje nowoczesna restauracja znajdująca się w centrum miasta – Concordia Taste. To świetne miejsce dla całej rodziny, wyposażone w kącik dziecięcy. Doskonale nadaje się na śniadania, lunche, kolacje oraz skorzystanie ze smakowitych wypieków przy kawie. Warto zajrzeć również do niesamowitego miejsca, jakim jest Family Cafe – Centrum Kreatywnego Rozwoju. Smaczne dania przygotowywane są na oczach gości. To świetne miejsce na spędzenie czasu z dzieckiem w miłej atmosferze. Oferuje niezapomniane wrażenia kulinarne oraz pozwala na rozwijanie własnych umiejętności w atmosferze dobrej zabawy. Warto wybrać się do Poznania z dzieckiem. Wycieczka przyniesie wiele radości dzieciom i dorosłym, dla których wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie jest największą wartością. Odkrywajcie wspólnie uroki miasta!

Podobne artykuły

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem