History Land

Zapytaj o szczegóły
Zadzwoń [kliknij, by wyświetlić numer]

History Land

31-154 Kraków, Pl. J. Nowaka-Jeziorańskiego 3
historyland.pl
Ten obiekt nie ma jeszcze oceny.

0 opinii na temat obiektu + Dodaj opinię

Ogólne informacje

HistoryLand to projekt trójki przyjaciół – Marcina Tobolskiego, Krzysztofa Tobolskiego i Marcina Pietruchy. Połączyło ich zamiłowanie do historii, klocków LEGO® i rodzinne miasto – Poznań.
Pomysł narodził się ponad 10 lat temu, a jego realizacja trwała przez kilka lat, aż do roku 2017, kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy.
Dlaczego trwało to tak długo? Pierwszym krokiem w działaniach trójki przyjaciół, było założenie sklepu LEGO® w Poznaniu, alby mieć łatwy dostęp do zamówień potrzebnych klocków. Modele powstawały w garażach założycieli, wykonywane skrupulatnie we współpracy z makieciarzami i pod czujnym okiem, zaproszonych do projektu, historyków. W sumie do budowy wszystkich modeli w skali 1:50 (dopasowując obiekty do wymiarów ludzika LEGO®), użyto ponad milion klocków LEGO®.
Ogrom pracy makieciarskiej, połączony został z profesjonalnym video-mappingiem rzutowanym na modele, multimediami, interaktywnością oraz miastem żywej historii – Krakowem.

Udogodnienia

Podstawowe dane
Rodzaj obiektu:
  • Parki miniatur
Region:
  • Zwiedzanie miast

Opinie

Pakiety Rodzinne w Obiekcie

Ten obiekt nie posiada jeszcze ofert specjalnych.

Newsletter Gufik

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości.
Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem