32-700 Bochnia , małopolskie
Cena od: 60.00 PLN (os./doba)
Cena do: 240.00 PLN (os./doba)
Kategoria: Hotel
Odległości:
Adres:
ul. Solna 2
32-700 Bochnia
fax: +48 14 615 36 68
Tel.: +48 14 615 36 66, 67
Strona: http://www.kopalniasoli.pl
Hotel Sutoris
To nowoczesny obiekt należący do kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia. Hotel znajduje się w centrum Bochni w pobliżu runku i plant salinarnych. Budynek połączony jest z najstarszym czynnym szybem wydobywczym w Europie pochodzącym z połowy XIII-w. dzięki czemu Goście mają możliwość zjazdu do kopalni bez wychodzenia na zewnątrz.
Do dyspozycji Gości
Restauracja Grota i bar
Eleganckie wnętrze, oryginalny nawiązujący do tradycji górniczych wystrój i niepowtarzalna atmosfera Restauracji Grota sprawiają, że jest to idealne miejsce zarówno na organizację lunchu z klientami, kameralnego spotkania, romantycznej kolacji jak również wykwintnego przyjęcia. W naszej karcie menu znajdą Państwo wiele wspaniałych i niepowtarzalnych propozycji kulinarnych. Serdecznie zapraszamy.
Rozrywka
Hotel Sutoris jest bezpośrednio połaczony z najstarszą w Polsce kopalnią soli. Program zwiedzania może obejmować przejazd podziemnym metrem, zjazd 140 m zjeżdżalnią łączącą 2 poziomy kopalni czy przeprawę łodziami zalanym korytarzem znajdującym się na głębokości 200 m pod ziemią. Opcjonalnie istnieje możliwość organizacji zajęć integracyjnych, podczas których, uczestnicy podzieleni na mniejsze zespoły wykonują zadania nawiązujące do tradycyjnych prac górniczych.
Centrum Odnowy Biologicznej
Znajdujące się w hotelu specjalistyczne Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej oferuje:
Obejmują one
Dodatkowo
W ofercie
AKTUALNY CENNIK - TUTAJ
Pokoje
Hotel dysponuje 102 miejscami noclegowymi w elegancko i funkcjonalne wyposażonych pokojach, gwarantujących znakomite warunki do pracy i wypoczynku.
Struktura pokoi:
Pokoje typu studio:
Wszystkie pokoje wyposażone zostały w
Z myślą o dzieciach...
Na najmłodszych Gości czeka szereg niezapomniaych atrakcji m.in.
Atrakcje okolicy
Dla Aktywnych
Miłośnikom aktywnych form wypoczynku polecamy także wizytę w naszym Centrum Rekreacyjnym Borek, znajdującym się w odległości 10 km od Bochni. Ośrodek oferuje szereg różnego rodzaju atrakcji rekreacyjnych. Na jego terenie znajduje się
Zespół pałacowo-parkowy zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie okocimskiego browaru, założonego w 1845 roku przez przybyłego z Niemiec Jana Ewangelistę Goetza (1815 - 1893), protoplastę polskiej gałęzi tej rodziny. Pomimo upływu ponad wieku od powstania pałac nadal imponuje swoją wielkością: 254 różnej wielkości i przeznaczenia pomieszczeń, powierzchnia użytkowa wynosząca 5.594 m2, kubatura ponad 44 tysięcy m3, a do tego 14 hektarowy park zrobi wrażenie na niejednej osobie. Odebrany właścicielom po II wojnie światowej pałac i park ulegał powolnemu zniszczeniu. W ręce prywatne powrócił w roku 2008.
Kraków
Obiekt zlokalizowany jest w odległości zaledwie 40 km od Krakowa. Podróż z Krakowa do Bochni zajmuje ok 30 minut.
Krakowski Ogród Zoologiczny jest jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych krakowian. Corocznie odwiedza go około 250 tys. zwiedzających. Ogród ma specyficzny, kameralny charakter. Dobrze utrzymana i pielęgnowana zieleń otacza wybiegi podnosząc estetykę i stwarzając zwiedzającym dogodne warunki do wypoczynku. Ogród Zoologiczny położony jest w centrum Lasu Wolskiego. Jest to największa zielona enklawa na mapie miasta Krakowa. Należy do grupy lasów komunalnych - jest naturalnym parkiem leśnym.
W ogrodzie funkcjonuje mini ZOO - miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Istnieje tu możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można pogłaskać i nakarmić przygotowaną przez pracowników paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki, lamy. Można przyjrzeć się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim i zaprzyjaźnić z mieszkającymi po sąsiedzku mundżakami chińskimi.
Rabkoland czyli Rodzinny Park Rozrywki. Tego typu miejsc nie trzeba małym podróżnikom polecać! Także dorośli nie powinni się tu nudzić. Od diabelskiego młyna po tor mini motocykli i samochodów. Od pałacu wampirów po basen z piłeczkami. Są tu atrakcje tradycyjne, nowoczesne i całkiem niekonwencjonalne, jak na przykład przejażdżka na… muszlach klozetowych. W sierpniu odbywają się nawet mistrzostwa w jeździe na tych – trzeba przyznać – nietypowych środkach transportu.
Na terenie Rabkolandu funkcjonują też muzea o bardzo ciekawych zbiorach: Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości.
Wieliczki nikomu nie trzeba reklamować. To niewielkie miasteczko oddalone o niecałe 15 km od Krakowa odwiedza corocznie milion polskich i zagranicznych turystów. A to za sprawą kopalni soli - jednego z najcenniejszych zabytków kultury polskiej. Kopalnia jest najstarszym na ziemiach polskich przedsiębiorstwem solnym, którego początki sięgają XIII wieku. Znajdują się tu wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt, zachowane ślady prac górniczych. W 1978 r. kopalnia znalazła się na Pierwszej Światowej Liście Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO.
Po zwiedzaniu można odpocząć w kompleksie komór 125 m pod ziemią, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, poczta, restauracja. Zwiedzanie trasy turystycznej, czyli 20 zabytkowych komór połączonych 2 km chodników oraz podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich usytuowanej na III poziomie kopalni trwa ok. 3 godziny. Do kopalni schodzi się schodami (380 stopni) na I poziom (64 m). Wyjazd na powierzchnię odbywa się windą szybem Daniłowicza z poziomu III (135 m). Największe wrażenie sprawia usytuowana 101 metrów pod ziemią kaplica św. Kingi. Najmłodszym turystom spodoba się niewątpliwie Grota Krasnoludków, gdzie znajdują się wyrzeźbione z soli figurki dobrych kopalnialnych duszków, zwanych Solilubkami.
Rynek w Krakowie wytyczono w 1257 roku i jest to najważniejszy plac w mieście; ma wymiary ok 200×200 metrów, co daję niespotykaną na skalę europejską powierzchnię rynku. Z każdej pierzei placu wychodzą trzy ulice. Jedynym wyjątkiem jest róg w którym rozpoczyna się ulica Grodzka. Dawniej na rynku znajdował się Targ Ołowiany, Targ Solny oraz handlowano żelazem. Centralną część rynku zajmowała hala targowa zwana Sukiennicami. Do dziś przetrwały Sukiennice, wieża ratuszowa i kościół św. Wojciecha.
Rynek jest miejscem spotkań, letnich festiwali, koncertów, targów i prezentacji; do najbardziej znanych można zaliczyć Międzynarodowe Spotkanie Orkiestr Wojskowych, Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Festiwal Tańców Dworskich pod Wieżą Ratuszową, coroczną zabawę sylwestrową, Konkurs Szopek Krakowskich, pochód Lajkonika, targi staroci
Powstałe w trzynastym wieku Sukiennice były na początku rzędem kramów; tworzyły uliczkę, która od północy i południa była zamknięta kratami. Pierwsza hala targowa powstała około 1358 roku z fundacji Kazimierza Wielkiego. Z gotyckiej budowli pozostały tylko fragmenty, między innymi ostrołukowe arkady, które są wejściem do Sukiennic od strony ulicy św. Jana oraz Brackiej. W 1555 roku pochłonięte pożarem Sukiennice odbudowano w stylu renesansu z elementami gotyckimi. W roku 1601 w połowie hali targowej zostało wybite przejście, dzięki czemu komunikacja między zachodnią i wschodnią częścią Rynku była znacznie usprawniona. Kolejna przebudowa z lat 1875-1879 pozostawiła Sukiennice w kształcie istniejącym do dzisiaj.
Parter hali, tak jak niegdyś, jest obsadzony kramami z biżuterią, pamiątkami i rękodziełem. Na piętrze znajduje się Galeria Malarstwa Polskiego XVIII i XIX wieku i oddział Muzeum Narodowego. Budynek jest doskonale rozpoznawany i licznie odwiedzany przez turystów.
Kościół powstał na fundamentach wcześniejszego kościoła, który był zbudowany jeszcze przed lokacją miasta. Z tego powodu położenie bazyliki względem rynku jest niesymetryczne. Bazylikę zbudowano w latach 1392-1397. Budowla posiada dwie charakterystycze wieże - niższa mieszcząca dzwony kościelne ma 69 m, jest zwieńczona renesansowym hełmem z dzwonnicą; wyższa, zwana Strażnicą „Excubiarum”, ma 81 m, jest nakryta gotyckim hełmem ozdobionym złotą koroną i kiedyś była wieżą strażniczą. Z najwyższego piętra wieży na wszystkie strony świata co godzinę odgrywany jest hejnał mariacki. Kaplice bazylki były fundowane przez znane krakowskie rody: Bonerów, Montelupich, Salomonów.
Koniecznie trzeba zobaczyć gotycki pozłacany drewniany ołtarz wykonany przez Wita Stwosza w latach 1477-1489; polichromia jest autorstwa Jana Matejki, a witraże Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego. W świątyni zachowały się trzy prospekty organowe : organy wielkie są na chórze zachodnim, prospekt znajduje się w prezbiterium, a trzeci instrument zobaczymy w nawie południowej.
Planty to szeroki pas zieleni ciągnący się dokoła Starego Miasta. Powstawały od 1822 roku w miejscu fos i nieistniejących już murów miejskich. Z murów miejskich pozostały tylko: Barbakan, brama Floriańska, trzy baszty oraz krótki odcinek między ulicą św. Jana i Szpitalną. Planty budowane były etapami i rozrastały się systematycznie; budowę zakończono w latach 80. XIX wieku, wśród alejek i drzew postawiono rzeźby, a w 1904 roku utworzono sadzawkę przy Barbakanie. W 1941 postawiono barokową figurę Matki Boskiej Łaskawej, a w 2007 roku ustawiono rzeźbę-fontannę Marii Jeremy ku pamięci Fryderyka Chopina.
Planty zajmują ok. 20 hektarów, starówkę otaczają 4,5-kilometrowym pierścieniem; są popularnym miejscem spacerów, podczas słonecznych dni można spotkać tu krakowiaków oraz turystów, spacerowiczów, rolkarzy i rowerzystów.
Wzgórze wawelskie ma liczne groty i pieczary. W średniowieczu były one zamieszkiwane przez ubogich; z czasem zostały zamurowywane, pozostała tylko Smocza Jama. Legenda opowiada o straszliwym smoku, który zakłócał spokój mieszkańcom grodu Kraka. Dzielny szewczyk Dratewka nakarmił smoka owieczką, uszytą ze skór i wypełnioną siarką; smok gasił pragnienie pijąc wodę z Wisły, aż w końcu pękł.
Atrakcją tego miejsca jest trasa o długości 81 metrów, która ma początek na terenie zamku na Wawelu. Schodami zwiedzający dostają się do jaskini, a następnie przechodzą przez 3 komory. Największa komora ma 10 metrów wysokości i 25 metrów długości. Wyjście z jaskini prowadzi poza mury zamku. Przed pieczarą stoi rzeźba smoka, która zionie ogniem na życzenie zwiedzających. Smocza Jama jest niedostępna dla zwiedzających od 1 listopada do 31 marca.
Część Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy I Stare Miasto. Od swojego powstania w XIV wieku do początków XIX wieku Kazimierz był samodzielnym miastem, położonym na południe od Krakowa i oddzielonym od niego nieistniejącą dziś odnogą Wisły. Jego północno-wschodnią część stanowiła historyczna dzielnica żydowska.
Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Obecnie stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa, jest też ważnym centrum życia kulturalnego miasta.
Ogród został założony w 1783 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie zajmuje powierzchnię ponad 10 ha i rośnie w nim około 5 tysięcy gatunków roślin. Uprawiane są tu rośliny lecznicze, chronione, górskie, wodne i ozdobne. Ciekawostką jest kolekcja roślin biblijnych, takich jak akacja, cedr, cyprys, granat, daktylowiec. Do najstarszych drzew należą posadzone w 1790 r. Derenie Śniadeckiego, liczący ponad 200 lat grochodrzew oraz Dąb Jagielloński, którego wiek określa się na 400 lat. Ogród szczyci się również najstarszą w kraju kolekcją sagowców, czyli roślinnych dinozaurów, pospolitych na ziemi w czasach mezozoiku (do obejrzenia w szklarni).
Na terenie Ogrodu znajduje się Muzeum Botaniczne. Obejmuje 4 sale ekspozycyjne (103 m2) w zabytkowych XVII-wiecznych wnętrzach na parterze Collegium Śniadeckiego, z wyjściem do Ogrodu Botanicznego. Historyczny charakter zbiorów i stylowa aranżacja wnętrz decydują o niepowtarzalnym charakterze tego miejsca.
Do góryPrzepraszamy,chwilowo nie posiadamy reportażu z tego obiektu na swoim kanale You Tube.
Zapraszamy wkrótce !
Do góry
Musisz być zalogowany aby dodać opinię Zaloguj się .
Nie masz konta? Zarejestruj się .
Rodzinne pakiety pobytowe
Do góry