Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
Twoje Najlepsze Wakacje z Dzieckiem
Osoby aktualnie przeglądające serwis: 236

do -50%

Wyszukaj miejsce

Udogodnienia dla dzieci

Udogodnienia wspólne dla małych i dużych:

Udogodnienia dla dzieci 0-3 lat:

pokój:

restauracja / kuchnia w pokojach / stołowka:

łazienka:

hotel / obiekt / osrodek:

Udogodnienia dla dzieci powyżej 3 lat:

Udogodnienia dla dorosłych

Wyposażenie obiektu:

dla ciała:

rozrywka i sport:

gastonomia:

ogólne:

Wyposażenie pokoi:

W pobliżu:

wyszukiwanie zaawansowane

Szczegóły oferty

Jura Park Krasiejów

46-040 Krasiejów k/Opola, opolskie

poprzednie zdjęcie następne zdjęcie
  • dołącz do nas na

Kategoria: Dinopark

Historia wykopalisk w Krasiejowie

Odkrywka w Krasiejowie zyskała światową sławę dzięki licznym znaleziskom triasowych kręgowców. Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś. Wśród wielu wydobytych okazów opisano między innymi nowego pradinozaura nazwanego Silesaurus opolensis.

Pierwsze kości triasowego płaza – metopozaura, znalazły się w zbiorach Instytutu Paleobiologii na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1993 roku na teren wyrobiska w Krasiejowie przyjechał prof. Jerzy Dzik wraz ze swoim magistrantem Andrzejem Kaimem. To miejsce wskazał im inny paleontolog zajmujący się skamieniałościami ze Strzelec Opolskich – dr Robert Niedźwiedzki. Pierwsze godziny ku zdumieniu poszukiwaczy przyniosły znalezisko czaszki rybożernego gada – fitozaura. Od tamtej pory w Krasiejowie prowadzone były prace wykopaliskowe na wielką skalę.

Poszukiwania nabrały tempa po roku 2000. Opracowanie płazów z Krasiejowa stało się tematem pracy magisterskiej Tomasza Suleja. Dzięki wsparciu finansowemu Cementowni Górażdże rozpoczęły się systematyczne wykopaliska. Prof. Jerzy Dzik zaprosił do współpracy studentów z Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie działa tam Zakład Paleobiologii i pod kierownictwem prof. dr hab. Adama Bodziocha prowadzi się wykopaliska w Krasiejowie. Po trzech latach prac materiały pozyskane przez Instytut Paleobiologii PAN zostały wstępnie opracowane i przygotowano ekspozycję w warszawskim Muzeum Ewolucji. Jej najatrakcyjniejszymi elementami, oprócz oryginalnych eksponatów, są rekonstrukcje naturalnej wielkości głównych przedstawicieli fauny krasiejowskiej wykonane przez Martę Szubert.Prace paleontologiczne w Krasiejowie trwają dalej. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Instytutu Paleobiologii PAN.

Zwiedzanie

  • Tunel czasu

Zwiedzanie Parku zaczynamy od odwiedzenia niesamowitego "Tunelu Czasu".Czym jest Tunel Czasu zapytacie? To miejsce które przeniesie was w czasy gdy jeszcze nie istniała ziemia. Nic nie istniało. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznacie kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Będziecie świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na waszych oczach narodzi się Ziemia, powstanie atmosfera czy pierwsze formom życia. Zajrzycie w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Obejrzycie wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii połącznej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych.
Ostatnim etapem przejażdżki przez Tunel Czasu jest Opolszczyzna z epoki triasu…

Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczynamy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej.

  • Ścieżka edukacyjna

Ścieżka prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1500m. Czas zwiedzania ścieżki z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są modele mezozoicznych gadów i płazów. Prawie 70 gatunków, około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.

Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Prezentujemy też zdjęcia ze słynnych paleolokalizacji – miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.

To tylko kilka z naszych okazów. Te największe czekają na Was w JuraParku.

  • Pawilon Muzealny

Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.:” Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter “ in situ”. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Zobaczyć można tu rekonstrukcje szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis wykonane przez rzeźbiarkę Martę Szubert. Dla paleontologów zaprojektowano ruchomą platformę poruszającą się nad polem skamieniałości.
W sezonie od lipca do września można przyjrzeć się pracy paleontologów. Stanowi to ciekawą atrakcję turystyczno - edukacyjną. Pawilon otrzymał najważniejszą nagrodę architektoniczną w kraju - Nagrodę SARP dla najlepszego obiektu, autorstwa Goczołowie Architekci oraz Ovo Grąbczewscy Architekci zrealizowanego w Polsce w 2006 roku oraz prestiżową nagrodę Polski Cement w Architekturze dla najlepszej realizacji z użyciem technologii betonowej.

Park Rozrywki

Na okres jesienno-zimowy Park Rozrywki jest wyłączony z ruchu turystycznego.Jest dodatkowym placem zabaw pełnym automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni. Dla lubiących adrenalinę proponujemy nowoczesne urządzenia, które dostarczą sporą dawkę emocji.Zachęcamy do skorzystania z dmuchańców, koleki szynowej, basenu z kulkami oraz wielu karuzel. Dla najodważniejszych przygotowaliśmy Eurobungy oraz byka rodeo.

To tu znajdziesz niepowtaralny "małpi gaj" pełen zjeżdżalni, tunelów i przeszkód. Wszystko w bajkowym prehistoryczny otoczeniu. Takiego miejsca nie znajdziesz nigdzie indziej.

   
Kino Emocji 5D

Jest ciekawą atrakcją JuraParku w Krasiejowie i nowoczesnym obiektem typu wielowymiarowego. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. W jednym seansie mogą uczestniczyć maksymalnie 24 osoby.
W kinie można obejrzeć filmy

  • Asylum,
  • Rollercoaster - Tajenicze podzemie,
  • Noc w muzeum - dinozaur ożywa.


Cennik:
Bilet normalny: 14 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy: 10 zł